ZUS nie wypłaca zasiłku opiekuńczego. Rodzice obwiniają rząd.
https://pixabay.com/finelightarts
Autor Kamila Jeziorska - 28 Lipca 2020

Masowo tracą zasiłki i pracę, 105 tys. osób w katastrofalnej sytuacji. Rodzice błagają ZUS o zmianę stanowiska

ZUS odsyła z kwitkiem rodziców, którzy w lipcu złożyli wniosek o przyznanie zasiłku opiekuńczego. Wszystko przez to, że rząd zawiesił wypłacanie zasiłku na czas wakacji. W efekcie przez pandemie koronawirusa, rodzice zostają bardzo często bez pracy i pieniędzy.

ZUS nie wypłaca zasiłku opiekuńczego

Kilka tygodni temu ZUS na swojej stronie internetowej informował o tym, że rodzice dzieci w wieku do lat 8 oraz dzieci niepełnosprawnych wnioskować mogą o przyznanie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Świadczenie przysługuje od 25 maja 2020 r. do 26 lipca 2020 r. - W lipcu wykorzystanie zasiłku jest niewielkie, uprawnieni są na wakacjach, urlopach. Więc nie są spełnione te przesłanki braku opieki nad dziećmi do 8. roku życia - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Przypomnijmy, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przyznany w związku z pandemią COVID-19.

Jak podaje portal money.pl, aż 105 tys. rodziców zostało bez możliwości pobrania dodatkowego świadczenia. Rodzice są rozgoryczeni w związku z obecną sytuacją, ponieważ nie tylko nie przygotowali się na zapewnienie opieki swoim dzieciom, ale jeszcze wracając do pracy po trzech miesiącach przerwy, są zwalnianie. Co więcej, nie mogą skorzystać także z zasiłku solidarnościowego, ponieważ ten wypłacany jest tylko do 31 sierpnia, a zgłosić się po niego można tylko do końca tego miesiąca.

Niestety, rząd wycofuje się z jednej z głównych obietnic. Złe wiadomości w sprawie pieniędzy PolakówNiestety, rząd wycofuje się z jednej z głównych obietnic. Złe wiadomości w sprawie pieniędzy PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"

Rodzice proszą ZUS o zmianę

"26 lipca skończył się dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko z powodu Covid-19. Dzień później, 27 lipca zostałam zwolniona z pracy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie 31 sierpnia. Przez ten cały okres, kiedy przebywałam na zasiłku na dziecko, ani razu nie usłyszałam, że mam wracać do pracy. Jednak po kilku tygodniach pracodawca zatrudnił w sklepie inną osobę – bo jak mi powiedział – potrzebował zmienniczki dla innej pracownicy. To miało być jednak rozwiązanie tymczasowe, aż sytuacja związana z pandemią się poprawi" - napisała do redakcji money.pl jedna z czytelniczek.

Historii podobnych do pani Karoliny jest więcej. Rodzice proszą ZUS i rząd o zmianę swoich decyzji, ale ci na ten moment pozostają nieugięci. Zakład konsekwentnie odmawia przyznawania dalszego świadczenia rodzicom, ponieważ czas na jego przyznanie skończył się 26 lipca br. Stanowiska w sprawie poparcia dla pokrzywdzonych rodziców są podzielone. Część z internautów opowiada się za wypłacaniem dalszego świadczenia, jednakże są też tacy, którzy mówią, że nie jest to wielki problem i wskazują, że rodzice starszych dzieci muszą sobie "jakoś radzić".

Policja i banki biją na alarm. Przestępcy mają nową metodę okradania bankomatówPolicja i banki biją na alarm. Przestępcy mają nową metodę okradania bankomatówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Tuż przed śmiercią Kotulanka wykonała telefon. Prawda na temat treści rozmowy zasmuca, wiadomo co powiedziała
  3. IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
Zakupy zrobisz nawet z łazienki. Biedronka obiecuje darmową dostawę, warunek jest tylko jedenZakupy zrobisz nawet z łazienki. Biedronka obiecuje darmową dostawę, warunek jest tylko jedenCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News