ZUS przypomina o składaniu wniosków. Termin mija 30 listopada.
pixabay, Chronomarchie
Autor Kamila Jeziorska - 27 Listopada 2020

Jeżeli nie złożysz wniosku do poniedziałku, poniesiesz konsekwencje. Finansowo wyjdziesz na tym najgorzej

ZUS informuje o mijającym terminie składania wniosków o zwolnienie składek za lipiec, sierpień i wrzesień br. Przedsiębiorcy pokrzywdzeni przez pandemię koronawirusa muszą liczyć się z tym, że jeśli nie złożą tego wniosku, stracą spore wsparcie w dobie kryzysu.

ZUS informuje o możliwości skorzystania z tarczy 5.0

ZUS już w październiku informował o możliwości skorzystania z tarczy antykryzysowej 5.0, zwanej tarczą branżową. Wsparcie przysługuje przedsiębiorcom pokrzywdzonym przez pandemię koronawirusa.

Tarcza antykryzysowa 5.0 zakłada wsparcie dla przedsiębiorców z branży turystycznej, hotelarskiej oraz eventowej. W przypadku tej ostatniej ZUS precyzuje, że chodzi głównie o sektory zajmujące się organizacją i obsługą targów, konferencji i wystaw.

1,95 mld zł dla TVP z budżetu. Zawetować jej nie może nawet prezydent1,95 mld zł dla TVP z budżetu. Zawetować jej nie może nawet prezydentCzytaj dalej

Kolejna ustawa przewiduje kilka form pomocy, a jedną z nich jest przyznanie świadczenia postojowego agentom turystycznym, pilotom wycieczek oraz przewodnikom wycieczek. Kwota świadczenia wynosi 2,8 tys. zł i można je uzyskać maksymalnie trzy razy.

Do uzyskania jest także dodatkowe świadczenie postojowe przysługujące przedsiębiorcom, dla których przeważającym rodzajem prowadzonej działalności gospodarczej jest np.: przewóz wycieczkowy i turystyczny, wystawianie i występowanie w przedstawieniach teatralnych, operowych, baletowych, cyrkowych, prowadzenie pokojów zagadek, domów strachu, dyskotek, salonów gier elektronicznych, plaż, jarmarków. Jego wysokość będzie zależała od wcześniej przyznanego świadczenia. W tym przypadku także można ubiegać się o nie maksymalnie trzy razy.

Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkichPłaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkichCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawiali
  2. Ważny apel Episkopatu. Wiele osób będzie nim oburzonych
  3. Godziny dla seniorów ograniczone. W jeden dzień przed Świętami zrobisz spokojnie zakupy

ZUS przypomina o składaniu wniosku

Jednym z najistotniejszych punktów na mapie tarczy antykryzysowej 5.0 jest zwolnienie z opłacania składek do ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Przedsiębiorcy muszą pamiętać o tym, że muszą spełnić kilka istotnych warunków.

- Przepisy wskazują tutaj kilka warunków. To m.in. prowadzenie działalności przed 30 czerwca 2020 r. Na dzień złożenia wniosku musi być prowadzona jako przeważająca działalność gospodarcza o PKD wskazanym w ustawie. Należy również wykazać 75-procentowy spadek przychodów z tej działalności w porównaniu z przychodami z tej działalności z tych samych miesięcy 2019 r. (porównujemy pierwszy miesiąc z wniosku o zwolnienie z tym samym miesiącem 2019 r.). Wnioski o zwolnienie można składać do końca listopada, mówiła prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Wniosek o zwolnienie ze składek za te miesiące można składać tylko i wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS tylko do 30 listopada br.

Warto zaznaczyć, że Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zapowiada kolejną tarczę antykryzysową, która rozszerzy pomoc o kolejne branże. Pieniądze mają zostać wypłacone na dniach.

W Polsce będzie nowy system i emerytury jakich jeszcze nie było. Rząd już szykuje zmianyW Polsce będzie nowy system i emerytury jakich jeszcze nie było. Rząd już szykuje zmianyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - Wideo
  3. Monstrualna obniżka cen w Rossmannie. Niemal wszystko kupisz prawie za darmo
  4. Świetne wiadomości dla naszych przyszłych emerytur. ZUS ujawnił nowe dane, mamy się z czego cieszyć
  5. Planujesz teraz zakupy? Mogą prosić cię o jedną rzecz, która okaże się wielkim oszustwem
  6. Przywiązali Małysza do kaloryfera, zaczęli bez wytchnienia ciągnąć za nogi. Apoloniusz Tajner przerwał milczenie
  7. Doskonale smakuje i świetnie wygląda. Ciasto bez pieczenia „Góra lodowa” już jest wielkim hitem
Biedronka bezkompromisowa jak nigdy wcześniej. Klienci mogą być oszołomieni nową ofertą sieciówkiBiedronka bezkompromisowa jak nigdy wcześniej. Klienci mogą być oszołomieni nową ofertą sieciówkiCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News