Składki na ZUS w przyszłym roku nie będą już dla przedsiębiorców tak dotkliwe jak w tym roku
flickr
Autor Radosław Święcki - 25 Czerwca 2020

Bardzo wielu Polaków otrzyma w przyszłym roku prezent od ZUS. Będą mogli trochę odetchnąć

Jaką składkę na ZUS przedsiębiorcy zapłacą w przyszłym roku? Z wyliczeń portalu Money.pl wynika, że wzrost nie będzie tak dotkliwy jak w tym roku.

Składki na ZUS już nie tak wysokie

Przyszły rok – jak podaje Money.pl – może przynieść polskim przedsiębiorcom długo oczekiwany oddech od dość wysokich danin na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Z wyliczeń portalu wynika, że składki w 2021 roku nie przekroczą bariery 1,5 tys. zł. Według najbardziej pesymistycznego wariantu wzrosną one o 50 zł, zaś według najbardziej optymistycznego jedynie o 17 zł.

Znamy już marki aut najczęściej kradzione przez złodziei w Polsce. Możliwe, że twoje też jest na liścieZnamy już marki aut najczęściej kradzione przez złodziei w Polsce. Możliwe, że twoje też jest na liścieCzytaj dalej

Jaki jest powód braku drastycznych zmian? Brak zmian w wynagrodzeniu Polaków, bowiem – jak przypomina portal – im wyższe mamy prognozy średniego uposażenia, tym przedsiębiorcy płacą wyższe składki ZUS. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku nie należy spodziewać się dynamicznego wzrostu pensji. Powód jest oczywisty – kryzys wywołany pandemią koronawirusa z powodu którego wielu pracowników już musiało się pogodzić z obniżką uposażenia, w wielu w ogóle straciło pracę. Jeśli nawet podwyżki w przyszłym roku będą, to skromne.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?

W tym roku sytuacja wyglądała diametralnie inaczej. Składki na ZUS były obliczane według przeciętnego wynagrodzenia na poziomie 4765 zł, które r/r wzrosło aż o 10 proc. W związku z tym przedsiębiorcy musieli liczyć się z radykalnym wzrostem składki. Gdybyśmy z takim wzrostem mieli do czynienia w kolejnym roku, to wówczas przeciętne wynagrodzenie wzrosłoby do 5697 zł, a składki ZUS wzrosłyby o blisko 150 zł. Na dziś taki scenariusz wydaje się bardzo mało prawdopodobny.

Żabka zmienia zasady robienia zakupów. Ty także będziesz obserwowany podczas wizytyŻabka zmienia zasady robienia zakupów. Ty także będziesz obserwowany podczas wizytyCzytaj dalej

Z przywołanych przez Money.pl danych GUS wynika, że w maju tego roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5118 zł, podczas gdy w kwietniu było to 5284 zł, a w marcu czyli w pierwszym miesiącu pandemii koronawirusa blisko 5500 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiec
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Nowy nie znaczy lepszy. 10 najlepszych używanych samochodów rodzinnych do 20 tys. złNowy nie znaczy lepszy. 10 najlepszych używanych samochodów rodzinnych do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News