fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Napis ZUS i pieniadze.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Kwietnia 2020

Zasiłek opiekuńczy przedłużony tylko do 3 maja. ZUS nie zapłaci za dalszą opiekę, co z dziećmi?

ZUS będzie wypłacał zasiłek opiekuńczy jeszcze w przyszłym tygodniu. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało w piątek wieczorem, że świadczenie zostało przedłużone na najbliższy tydzień. Resort zapowiedział także przedstawienie planu w związku z powrotem do zorganizowanej opieki w placówkach oświatowych.

ZUS będzie wypłacać zasiłek jeszcze przez tydzień. Co potem?

W piątek w trakcie konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o przedłużeniu zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach do 24 maja. Choć szkoły będą zamknięte na dłużej, to zasiłek opiekuńczy wypłacany przez ZUS został wydłużony tylko do 3 maja. Co potem?

Listonosze otrzymali nowe instrukcje. Wielu będzie oburzonychListonosze otrzymali nowe instrukcje. Wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

Koniec zasiłku od ZUS. Rząd chce przywrócić zorganizowaną opiekę

Wygląda na to, że rząd będzie powoli wycofywał się ze świadczenia ZUS wypłacanego dla rodziców. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało, że planuje przywrócić zorganizowaną opiekę w placówkach oświatowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

"W przyszłym tygodniu zostaną przedstawione decyzje dot. ewentualnego wprowadzenia form opieki w placówkach takich jak: przedszkola żłobki i szkoły" - poinformowało MRPiPS na Twitterze.

Jeśli ZUS już nie będzie wypłacać zasiłku opiekuńczego, to rząd musi przedstawić jakieś rozwiązanie rodzicom, którzy od 3 do 24 maja nie będą mogli opiekować się dziećmi. Plan ma zostać przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Biedronka wprowadza wyjątkowe produkty. Rewolucyjny krok sieci, wielu będzie zachwyconychBiedronka wprowadza wyjątkowe produkty. Rewolucyjny krok sieci, wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

Zasiłek opiekuńczy od ZUS. Komu przysługuje?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom dziecka do 8. roku życia. ZUS wypłaca świadczenie, gdy zamknięte są przedszkola, żłobki czy szkoły ze względu epidemię koronawirusa. Zasiłek jest również wypłacany rodzicom dzieci niepełnosprawnych, które mają orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność. Świadczenie jest wypłacane za każdy dzień sprawowania opieki.

O pobieraniu świadczenia pracownik musi poinformować swojego pracodawcę, zleceniobiorca - własnego zleceniodawcę, a osoba, która prowadzi działalność gospodarczą zgłasza się bezpośrednio do ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News