Premier ogłosił zmiany w systemie naliczania składek ZUS
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 24 Września 2019

Czeka nas całkowita zmiana opłat ZUS. Skorzysta 250 tys. Polaków

Podczas konwencji wyborczej PiS premier Mateusz Morawiecki ogłosił "Piątkę dla przedsiębiorców". W programie znajdują się plany dotyczące zmiany systemu naliczania składek ZUS dla przedsiębiorców - informuje portal Bankier.pl.

Mały ZUS dla małych przedsiębiorców

W sobotę odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Premier ogłosił tzw. "Pakiet dla przedsiębiorców". Nowym rozwiązaniem ma być ulga dla przedsiębiorców w systemie naliczania składek ZUS. Przedsiębiorcy, którzy mają miesięczne przychody poniżej 10 tys. zł i dochody poniżej 6 tys. zł, dostaną ulgę w wysokości 500 zł. Rząd zamierza na to przeznaczyć ok. 1,5 mld zł z budżetu państwa. PiS ogłosił też brak zmian w ryczałtowym ZUS-ie - rozliczanie składek będzie się odbywało na obecnych zasadach.

Następnym punktem “Piątki dla przedsiębiorców” jest “Prosty PIT”, która wprowadza ryczałt do 2 mln euro. Podnosi to limit przychodów, do którego polskie przedsiębiorstwa mogą rozliczać PIT z 250 tys. euro do 1 mln euro rocznie. Czwarty punkt to opcja rozliczania na stawce 9 proc. CIT z ryczałtem do 2 mln euro przychodów (obecnie jest to 1,2 mln euro). Piąta obietnica programu to przeznaczenie 1 mld zł na bezpośrednie wsparcie małych i średnich firm, które chcą stawiać na rozwój i innowacyjność.

Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćSpiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćCzytaj dalej

Zmiany w składkach ZUS

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz uważa, że zmiany w systemie naliczania składek ZUS dla przedsiębiorców to bardzo dobra decyzja. - Proponowane przez Premiera Morawieckiego zmiany zbliżą nas do systemów ubezpieczeń społecznych w rozwiniętych krajach - twierdzi w oświadczeniu.

- Z zadowoleniem przyjmuję ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego plany dotyczące zmiany systemu naliczania składek na ubezpieczenie społeczne z ryczałtu na składki powiązanie z dochodem – dla przedsiębiorców, którzy mają przychody nie większe niż 10 tys. złotych miesięcznie i dochody nie większe niż 6 tys. złotych miesięcznie. Jest to krok w bardzo dobrym kierunku - powiedział Abramowicz.

Na zapowiadanej reformie może skorzystać ok. 250 tys. przedsiębiorców.

Emerycie, uważaj na swoje finanse. Komornik może zająć twoje świadczenieEmerycie, uważaj na swoje finanse. Komornik może zająć twoje świadczenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie mógł uwierzyć w to, co stało się jego córce. Zainstalował ukrytą kamerę i dowiedział się co robi jej niania
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News