ZUS bez składek
praca własna
Autor Przemysław Terlecki - 21 Marca 2020

Zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące. Skorzystają tylko dwie grupy

ZUS nie będzie ścigał w sprawie niezapłaconych składek przez następne 3 miesiące. Jak poinformował prezydent Andrzej Duda, zwolnione z ich uiszczania zostały dwie grupy zobowiązane do płacenia.

ZUS bez składek przez 3 miesiące? Tak, ale nie dotyczy to wszystkich przedsiębiorców. Jak podaje Gazeta Wyborcza, po spotkaniu, w którym udział wzięli prezes ZUS Gertruda Uścińska, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka, premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda oraz minister Jadwiga Emilewicz, doszło do ważnej decyzji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Młodsi mają pierwszeństwo w szpitalach? Szanse przeżycia mogą stać się głównym kryterium
2. Biedronka wprowadziła ogromne zmiany w związku z wirusem. Musicie to wiedzieć

Okazuje się, że przez 3 miesiące z opłacania składek na ZUS będą 2 grupy, które dotąd do ich uiszczania były zobowiązane. Mowa o samozatrudnionych oraz mikroprzedsiębiorstwach. W wypadku tych drugich jednak nie chodzi o wszystkie podmioty, a jedynie te, których dochody spadły o ponad 50% względem lutego 2020.

1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźniCzytaj dalej

ZUS nie będzie żądał składek

- Zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorstwa, których dochody spadły o ponad 50% w stosunku do lutego 2020 - powiedział po spotkaniu Andrzej Duda.

Gazeta Wyborcza przypoina, że dotąd przedsiębiorcy mogli skorzystać z odroczenia składek na ZUS. Jak przekonywał jednak po spotkaniu Andrzej Duda, uznał, że "wprowadzenie trwałego zwolnienia musi mieć miejsce".

- Uznałem, że wprowadzenie trwałego zwolnienia musi zostać wprowadzone, żeby ten koszt nie obciążał budżetu samozatrudnionych i najmniejszych przedsiębiorstw - powiedział prezydent.

Mało tego - jak zapowiedział jeszcze Andrzej Duda, wszystkie przedsiębiorstwa, które utrzymają miejsca pracy, państwo dołoży do pensji pracowników. Mowa o dopłacie w wysokości 40%.

- Dla wszystkich firm, które utrzymają miejsca pracy państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia - dodał Andrzej Duda.

Trzynasta emerytura i renta z opóźnieniem. Część uprawnionych dostanie pieniądze dopiero za kilka miesięcyTrzynasta emerytura i renta z opóźnieniem. Część uprawnionych dostanie pieniądze dopiero za kilka miesięcyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  2. Spotkał się z wieloma osobami, zataił, że może mieć koronawirusa. Wszyscy trafili na kwarantannę, jej kulisy są straszne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News