Nie działa system zwolnień ZUS.
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Dokumenty ZUS.
Autor Wiktoria Pękalak - 19 Sierpnia 2020

Wielka awaria w ZUS, nie działa kluczowy system. Tysiące Polaków odciętych od pomocy lekarza

Ważna informacja - w ZUS-ie nie działają elektroniczne zwolnienia lekarskie. Lekarze nie mogą wystawiać zwolnień.

Awaria ZUS

Awaria systemu potrwa zapewne kilka godzin, informuje RMF 24. W tym czasie niemożliwe jest wystawianie zwolnień lekarskich, co stanowi nie lada problem, ponieważ w wielu miejscach druczki papierowe już nie obowiązują.

300 plus nie wystarczy. Niektórzy będą musieli dołożyć do świadczenia aż 200 zł300 plus nie wystarczy. Niektórzy będą musieli dołożyć do świadczenia aż 200 złCzytaj dalej

- Nie mamy starych druków zwolnień, nie możemy wystawić ZUS-owskich zwolnień - poinformował jeden z lekarzy.

Awaria oznacza spore problemy nie tylko dla służby zdrowia, lecz także dla osób, które stawiły się dziś na wizycie i nie otrzymają potrzebnego zwolnienia dla pracodawcy.

ZUS zaleca lekarzom, by ci zapisywali na kartkach dane pacjentów, które są niezbędne do wystawienia zwolnienia. W momencie, gdy system z powrotem zacznie działać będą mogli wprowadzić informacje o stanie zdrowia chorego do systemu komputerowego.

System już działa (11:40)

Przed chwilą system został naprawiony. Portal money.pl przekazał, że lekarze znów mogą wystawiać zwolnienia komputerowo.

- Mamy zapewnienie od informatyków, że udało się uporać z awarią. Trwała ona w sumie około 2 godzin - podał do informacji rzecznik prasowy ZUS, Paweł Żebrowski.

Zajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacićZajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy oniemieli ze szczęścia. Łukasz Kubot zostanie ojcem, jego ukochana jest w ciąży, wszystko wyszło przez zdjęcie (FOTO)
  2. Skandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowie
  3. Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Po wakacjach dostaniesz mocno po kieszeni
  4. Jest miejsce, gdzie zatankujesz znacznie taniej. Paragony mówią same za siebie
  5. Polacy jeżdżą tam wyjątkowo tłumnie każdego roku. Właśnie padł rekord zakażeń
  6. Wystarczy zrobić 1 rzecz, by mięso z kurczaka było bardziej soczyste i miękkie. Niesamowita różnica w smaku
Koronawirus uwielbia wesela. Ekspert tłumaczy dlaczego imprezy ślubne są tak obfite w zakażeniaKoronawirus uwielbia wesela. Ekspert tłumaczy dlaczego imprezy ślubne są tak obfite w zakażeniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News