Mały ZUS zaakceptowany przez Senat
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 18 Grudnia 2019

Obniżone składki do ZUS już pewne. Skorzystają setki tysięcy Polaków

Mały ZUS, czyli niższe składki, mogą objąć 320 tys. przedsiębiorców. Wszystko to za sprawą nowych przepisów.

Mały ZUS Plus

Mały ZUS Plus to projekt, który został przyjęty przez Senat. Zagłosowało za nim 97 senatorów, czyli wszyscy - nikt nie wstrzymał się od głosu, ani nikt nie był przeciw. W ramach ustawy zostanie obniżona wysokość składek ZUS dla najmniejszych przedsiębiorstw. Składki zostaną uzależnione od dochodów z roku wcześniejszego. Obejmie to firmy, których miesięczny dochód nie przekracza 6 tys., a przychód 10 tys.

Od lutego 2020 wejdzie mały Mały ZUS

Mały ZUS ma zacząć obowiązywać od lutego przyszłego roku. Przedsiębiorcy, którzy są uprawnieni do Małego ZUS mają czas do 8 stycznia 2020 r., żeby zgłosić chęć skorzystania.

Warto zauważyć, że opozycja miała dużo uwag podczas prac nad ustawą w Sejmie, a jednak mimo to, także niższa izba parlamentu oddała wszystkie głosy za.

Zapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuZapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuCzytaj dalej

Projekt ustawy dotyczący zmian w składkach ZUS

Resort rozwoju, kierowany przez Jadwigę Emilewicz, jest odpowiedzialny za przygotowanie projektu ustawy dotyczącego zmian w składkach ZUS. “Dzięki rozszerzeniu Małego ZUS-u najmniejsi przedsiębiorcy każdego miesiąca zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych” – zapewniała niedawno Emilewicz, cytowana przez Money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News