pieniadze-pikrepo-cc0
pikrepo.com
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Maja 2020

Rekordzista dostaje 22,4 tys. zł emerytury. Prezes ZUS ujawnia sposób na ogromne świadczenie

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska uważa, że Polacy powinni zbierać oszczędności nie tylko w ZUS, ale też na własną rękę. Poza tym szefowa ZUS radzi, aby kontynuować także pracę po osiągnięciu wieku uprawniającego do emerytury, bo to także wpłynie na jej wielkość. Z danych ZUS możemy się też dowiedzieć, ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce.

ZUS to nie wszystko. Na wyższą emeryturę trzeba zapracować

W rozmowie z PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska radziła, co zrobić, aby emerytura w przyszłości była wyższa. Szefowa ZUS uważa, że Polacy powinni korzystać z różnych form gromadzenia oszczędności.

- Ważnym elementem jest zróżnicowanie źródeł, z których mają pochodzić pieniądze na okres emerytury. Część dochodu na starość będzie pochodzić z publicznego systemu emerytalnego, a część z dodatkowego oszczędzania, np. z lokat i inwestycji, ale także z pracowniczych planów kapitałowych (PPK), czy też indywidualnych kont emerytalnych (IKE) - powiedziała prezes ZUS, cytowana przez Business Insider Polska.

Otworzyli targowisko, po niemal tygodniu już zamknięte. Scenariusz może powtórzyć się w całej PolsceOtworzyli targowisko, po niemal tygodniu już zamknięte. Scenariusz może powtórzyć się w całej PolsceCzytaj dalej

Prezes ZUS: pracujmy dłużej

Prezes ZUS zwróciła także uwagę na to, że świadczenie można podwyższyć, odraczając moment przejścia na emeryturę i kontynuując pracę, nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego. Prezes ZUS podkreśla, że praca o rok dłużej da podwyżkę emerytury rzędu 8-10 procent.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zaskakująca awantura w programie "Kropka nad i". Monika Olejnik broniła TVN przed atakami, "niech nas pan nie poucza"

Prof. Gertruda Uścińska zwraca uwagę, że dodatkowe zarobki to kolejne odprowadzane składki, a poza tym te są waloryzowane. - Z każdym rokiem dodatkowej pracy zmniejsza się także przyjmowane do obliczeń wysokości emerytury tzw. przeciętne dalsze trwanie życia. Z tych powodów im później przechodzimy na emeryturę, na tym wyższe świadczenie możemy liczyć - mówi prezes ZUS, cytowana przez BIP.

Dostali od szefostwa bombonierki, wewnątrz przykra niespodzianka. Zamiast słodyczy będzie jednak pozewDostali od szefostwa bombonierki, wewnątrz przykra niespodzianka. Zamiast słodyczy będzie jednak pozewCzytaj dalej

Ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce? Są dane ZUS

Z danych ZUS możemy się dowiedzieć, ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce. Rekordzista otrzymuje ponad 22 tys. zł miesięcznie. Rzecznik ZUS na łamach “Dziennika Gazety Prawnej” powiedział, że najwyższa emerytura przysługuje mężczyźnie, który przeszedł na emeryturę po 57 latach pracy, w wieku ponad 81 lat. I przypomniał, że każdy dodatkowy rok pracy to wyższa emerytura.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaja Godek skierowana na kwarantannę. Twierdzi, że lekarze ją prześladują
  2. Nie żyje wybitna reżyserka. Lekarze byli bezsilni
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wyjechał na wakacje mimo epidemii. Może skończyć w więzieniu i zapłacić ogromną karę
Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problemTwoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problemCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News