fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 20.10.2019. n/z Metalowy napis ZUS na scianie budynku.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Marca 2020

ZUS odwołuje badania w całej Polsce. Pacjenci będą musieli poczekać na orzeczenia

ZUS poinformował o odwołaniu badań i komisji lekarskich, które miały się odbyć od 16 do 27 marca 2020 roku. Zakład poinformował także w komunikacie o zmianie godzin pracy.

ZUS odwołuje badania lekarskie

ZUS informuje, że od 16 do 27 marca 2020 roku badania bezpośrednie zaplanowane do przeprowadzenia przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie będą odwołane. Pracownicy ZUS poinformują o tym osoby umówione na badania. ZUS podkreśla, że nowe terminy badań będą ustalane w późniejszym czasie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kolejny ogromny wzrost liczby zarażonych, Polska przekroczyła ważną barierę. Najnowsze informacje ministerstwaKolejny ogromny wzrost liczby zarażonych, Polska przekroczyła ważną barierę. Najnowsze informacje ministerstwaCzytaj dalej

Jak będzie pracował ZUS od 16 do 27 marca?

"W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego - w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów - informujemy, że w okresie od 16 do 27 marca 2020 r. nadal funkcjonuje w ZUS w sposób niezakłócony obsługa klientów w Centrum Obsługi Telefonicznej" - podaje ZUS w komunikacie.

ZUS przypomina, że do dyspozycji jest ogólnopolska linia telefoniczna pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze w godz. 7-18.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem

Ze względu na bezpieczeństwo w obliczu epidemii, ZUS zachęca również do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług elektronicznych. “Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu - przez internet - za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej” - tłumaczy ZUS.

Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

ZUS zaleca ograniczenie wizyt w placówkach

ZUS przygotował też we wszystkich placówkach wyodrębnione strefy, w których można samodzielnie złożyć wnioski, bez kontaktu osobistego z pracownikami ZUS. Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i obsługę spraw w sposób niezakłócony.

“W związku z działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, zwracamy się do klientów ZUS z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu”. ZUS rekomenduje kontakt telefoniczny, mailowy i elektroniczny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  2. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News