zus
fot. Przemysła Terlecki
Autor Komunikaty prasowe - 16 Stycznia 2020

Dostaniesz niedługo list z ZUS. Przeczytaj go uważnie, bo mogą potem zapukać do twych drzwi

Trzy miliony polskich przedsiębiorców już niedługo otrzyma list o nadpłacie lub niedopłacie na ich indywidualnym rachunku składkowym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych — informuje portal fakt24.pl. Po raz ostatni ZUS prześlę informację o aktualnym stanie rozliczeń w formie papierowej.

Nie należy się jednak tego listu obawiać, a potraktować go bardziej informacyjnie. - Wychodzimy z założenia, że każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, jakie jest jego saldo. To elementarna wiedza przy prowadzeniu biznesu – informuje w komunikacie prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Przejdziesz chodnikiem i zapłacisz 10 tys. zł kary. Absurdalny przepis zaskakuje przechodniówPrzejdziesz chodnikiem i zapłacisz 10 tys. zł kary. Absurdalny przepis zaskakuje przechodniówCzytaj dalej

Ostatni raz listownie

Informacja o aktualnym statusie rozliczeń z ZUS pozwoli przedsiębiorcy na zweryfikowanie czy jego konto jest rozliczone na tzw. zero, czy też ma nadpłatę lub niedopłatę. Będzie też tam wiadomość dotycząca wysokości wniesionych składek.

To już jednak ostatni raz, gdy ZUS taką informację przesyła nam listownie. W przyszłości informacja o sposobie rozliczenia wpłat za rok 2020 będzie dostępna w formie elektronicznej na PUE ZUS — dodaje portal.

Nie pozbywaj się ich, możesz sporo zarobić na sprzedaży. Meble z PRL znów są modneNie pozbywaj się ich, możesz sporo zarobić na sprzedaży. Meble z PRL znów są modneCzytaj dalej

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych staje się liderem elektronizacji. Chcemy być nowoczesnym urzędem, dlatego podjęliśmy decyzję, aby ostatni raz wysyłać informację do przedsiębiorców w formie listu. Od przyszłego roku będzie ona zamieszczana na PUE ZUS. Płatnicy, którzy nie mają konta na platformie, wraz z wysyłaną informacją o saldzie otrzymają ulotkę o korzyściach z posiadania profilu na PUE – powiedziała prezes Uścińska.

Przesyłanie informacji o bieżących rozliczeniach w ZUS jest możliwa dzięki wprowadzeniu e-składki. Od 1 stycznia 2018 roku przedsiębiorcy mogą dokonać jednej wpłaty na ich indywidualny numer rachunku składkowego jednym przelewem, a nie jak wcześniej dokonując kilku osobnych wpłat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy
Waloryzacja świadczeń nawet o 700 złotych. Rekordowe podwyżki to emerytury sięgające 20 tys. złotychWaloryzacja świadczeń nawet o 700 złotych. Rekordowe podwyżki to emerytury sięgające 20 tys. złotychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News