ZUS wypłaci kolejną transzę postojowego
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 15 Maja 2020

Kolejne przelewy od ZUS już w drodze. Wiadomo kiedy pieniądze dotrą do Polaków

ZUS wypłaci kolejną transzę popularnego w czasie pandemii postojowego. Świadczenie, które zostanie wysłane w piątek, ma trafić do kolejnych 200 tys. osób. Tym samym liczba osób, która skorzysta z postojowego wzrośnie do pół miliona obywateli.

ZUS z ogromem pracy

ZUS zapowiedział, że kolejne 200 tys. Polaków otrzyma w tym tygodniu postojowe. Świadczenie ma zostać wysłane w piątek. Jak dotąd otrzymało je ok. 300 tys. osób – równowartość pierwszej transzy jest szacowana na ok. 600 mln zł.

„Planujemy, że do końca bieżącego tygodnia łączna liczba osób, które otrzymają od nas pomoc z tytułu świadczenia postojowego, wyniesie 500 tys.” – oznajmiła prezes ZUS Gertruda Uścińska. Wysłanie kolejnych pieniędzy będzie oznaczało, że już niemal wszyscy, którzy ubiegali się o zapomogę, otrzymali ją.

Biedronka rozdała 28 tysięcy paczek z prezentami. Ty też możesz ją otrzymaćBiedronka rozdała 28 tysięcy paczek z prezentami. Ty też możesz ją otrzymaćCzytaj dalej

Pomoc dla miliona obywateli

Postojowe przysługuje samozatrudnionym i osobom pracującym w oparciu o umowy cywilnoprawne i jest wypłacane w dwóch wariantach: 2080 zł lub 1300 zł. Łączna liczba wniosków, która trafiła do ZUS to 871 tys., z czego 727 tys. to zgłoszenia od samozatrudnionych. Z kolei wniosków od zleceniobiorców było 141 tys. – podaje gospodarka.dziennik.pl.

Jednak zdecydowanie największą popularnością cieszy się zwolnienie ze składek – w tej sprawie złożono aż 1,6 mln oświadczeń. ZUS podaje, że łączna liczba zgłoszeń o którekolwiek rozwiązanie przewidziane w ramach tarczy antykryzysowej to 2,5 mln.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Postojowe ratunkiem w czasie pandemii

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, podkreśla, że postojowe może poprawić sytuację finansową osób, których źródło dochodów zostało ograniczone lub całkowicie znikło.

Zdaniem eksperta postojowe z ZUS to dobre rozwiązanie, które uchroni niektórych Polaków przed całkowitym porzuceniem danej działalności, ale nie należy tego wiązać bezpośrednio z ochroną miejsc pracy. Kozłowski podkreśla, że zachowania konsumpcyjne Polaków na postojowym będą miały znaczenie dla odmrażającej się gospodarki.

Ile zarabia premier Mateusz Morawiecki? Znalezienie informacji o jego zarobkach jest wyjątkowo trudneIle zarabia premier Mateusz Morawiecki? Znalezienie informacji o jego zarobkach jest wyjątkowo trudneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News