ZUS zakończył wysyłkę PIT-ów
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.07.2019. n/z List z ZUSu.
Autor Komunikaty prasowe - 13 Lutego 2020

ZUS zakończył wysyłkę ważnych informacji. Lepiej jak najszybciej otworzyć list

ZUS wysłał już listy dotyczące PIT-ów. 9,73 mln deklaracji trafi do wszystkich, którzy skorzystali z pobierania świadczeń z ubezpieczeń społecznych. 

ZUS wysłał już PIT-y

ZUS wysłał już ostatnią partię listów w tę środę, jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznikazakłądu. PIT 40A otrzymają przede wszystkim osoby, które pobierają świadczenie z ZUS, a także osoby, które skorzystały ze świadczenia przedemerytalnego lub zasiłku przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty socjalnej.

Wysłano również PIT-11A zawierający informację o dochodach dla dwóch grup. Otrzymują ją osoby, które pobierały świadczenia z ubezpieczenia chorobowego (np. zasiłek chorobowy lub macierzyński). ZUS przypomina, że dla osób, które nie mają dodatkowych dochodów poza świadczeniem z ZUS, PIT-40A jest gotowym rozliczeniem podatkowym. Jeśli jednak emeryt lub rencista chce skorzystać z ulg lub odliczeń podatkowych, powinien rozliczyć się z urzędem skarbowym do końca kwietnia.

Informacje od ZUS-u powinieneś najpóźniej otrzymać do końca lutego. Jeśli chcesz otrzymać PIT wcześniej, to w placówce ZUS możesz dostać jego duplikat. Takiego listu nie otrzymają jednak osoby poniżej 25 roku życia, które otrzymują zasiłek, dodatek pielęgnacyjny lub rentę socjalną, w tym wypadku są objęte odrębnymi przepisami.

Już za dwa tygodnie zasiłki pójdą w górę. Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądzeJuż za dwa tygodnie zasiłki pójdą w górę. Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

1% podatku

"Emeryci i renciści, jak wszyscy podatnicy, mogą przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Jeżeli nie mają żadnych odliczeń, a ich dochody to wyłącznie świadczenia z ZUS, wówczas nie muszą samodzielnie wypełniać druku PIT-37 – urząd skarbowy przekaże 1% na tę samą organizację, którą świadczeniobiorca wskazał w ubiegłym roku" - informuje ZUS.

ZUS przypomina, że dla osób, które nie mają dodatkowych dochodów poza świadczeniem z ZUS, PIT-40A jest gotowym rozliczeniem podatkowym. Jeśli jednak emeryt lub rencista chce skorzystać z ulg lub odliczeń podatkowych, powinien rozliczyć się z urzędem skarbowym do końca kwietnia.

Jeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejJeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News