Zwrot pieniędzy z ZUS
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 12 Września 2020

ZUS może i tobie oddać składki. Kluczowy jest 20 września

ZUS zapowiada uregulowanie kwestii składek. Od 20 września niektórzy płatnicy będą mogli liczyć na zwrot nadpłaconych składek. Inna ewentualność zakłada przeniesienie wpłat na poczet przyszłych należności względem ZUS.

Pozytywne wiadomości od ZUS

ZUS zobowiązał się do pokaźnych wypłat, których wysokość ma wynieść ok. 600 mln zł. Na nowym rozwiązaniu autorstwa ZUS skorzysta ok. 800 tys. osób. - To jest przykład naszego odpowiedzialnego działania, gdyż to całkowicie nasz projekt - wyznała szefowa ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Skąd te wypłaty? Wszystko zawdzięczamy koronawirusowi. W trakcie pandemii podjęto bowiem decyzję o zwolnieniu niektórych płatników z obowiązku regulowania składek. Z rozwiązania, które pochłonęło 12,5 mld zł, skorzystały 2 mln osób. Jednak w związku z niedociągnięciami prawnymi urzędnicy różnie interpretowali konkretne przypadki, co przełożyło się powstanie nadpłat. Od 20 września płatnicy będą mogli otrzymać zwrot pieniędzy lub przeznaczyć je na kolejną przyszłą składkę w ramach ZUS.

Nie tylko PKO BP, ale i ING. Bank wprowadza nową funkcje na twoim koncieNie tylko PKO BP, ale i ING. Bank wprowadza nową funkcje na twoim koncieCzytaj dalej

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Ponad 10 tysięcy zakażeń koronawirusem w jedną dobę. Premier europejskiego mocarstwa przekazał wstrząsające wieści

Programy pomocowe nie wpłynęły na sytuację ZUS

W ocenie prof. Uścińskiej kondycja finansowa ZUS jest stabilna. - Za okres zwolnień z obowiązku wypłacania składek, otrzymujemy pieniądze z funduszu przeciwdziałania skutkom COVID-19, którym zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego. To dokładnie rekompensuje nam te składki, których nie pobraliśmy z tytułu zwolnienia. Podobnie dzieje się w związku z wypłatą innych świadczeń w ramach tarczy - tłumaczyła szefowa ZUS.

Radio Zet przekazuje, że antykryzysowe działania w ramach rządowej tarczy 5.0. w dalszym ciągu trwają. Dokument zakłada wypłatę dwóch rodzajów świadczenia postojowego oraz zwolnienie z opłacania składek ZUS dla dwóch sektorów gospodarki. Tym razem pomoc jest kierowana do branży turystycznej i kulturalno-rozrywkowej. Koszt całego przedsięwzięcia jest szacowany na 550 mln zł, z czego 400 mln zł pochłonie zwolnienie ze składek ZUS. Projekt ustawy w tej sprawie czeka na uchwalenie.

ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrotING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrotCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn Edyty Górniak miał walczyć w Fame MMA. Reakcja piosenkarki rozbroiła go do reszty
  2. "W Kontrze" chwalono obrazy na wizji, których nie było widać. Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz znów odpłynęli?
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News