fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Napis ZUS i pieniadze.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 10 Października 2020

ZUS wprowadza ogromne udogodnienie. O problematycznym rozliczaniu będziesz mógł zapomnieć

ZUS inwestuje w cyfryzację i chce iść na rękę przedsiębiorcom. Zakład nie spoczywa na laurach i cały czas szuka nowych innowacji w swoim funkcjonowaniu. Teraz będzie rozliczał składki za pracodawców i jego pracowników.

ZUS będzie sam rozliczał składki

ZUS planuje zmienić się w małe biuro rachunkowe, ale jak się okazuje, chce do tego wykorzystać nowe technologie i postępującą cyfryzację. Od kilku lat Polacy nie muszą stać w długich kolejkach tylko za pomocą jednego kliknięcia rozliczają swoje zeznania podatkowe. Jest to niesamowite ułatwienie dla wielu osób. Co więcej, ZUS poprzez pandemię koronawirusa bardzo mocno poszedł do przodu w swojej cyfryzacji. Praktycznie wszystkie pomoce finansowe były realizowane w ten sposób.

ZUS stworzył ogromny system informatyczny w celu wygenerowania bonu turystycznego. Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska zapowiadała, że chciałaby, aby system stworzony specjalnie na potrzeby bonu turystycznego wykorzystać także w przypadku przyznawania świadczenia w ramach programu Rodzina 500 plus. Finalnie pomysł spalił na panewce, ale ZUS nie spoczywa na laurach i chce zbudować system przyjazny przedsiębiorcom. ZUS planuje cyfrową rewolucję w ciągu najbliższych kilku lat.

67-latek próbował przejechać policjantów po próbie kontroli. Wpakował się jednak w coś innego67-latek próbował przejechać policjantów po próbie kontroli. Wpakował się jednak w coś innegoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. ZUS masowo sprawdza zwolnienia lekarskie. Już 143 tys. kontroli, lepiej uważaj na L4
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. Przełom w badaniach nad koronawirusem. Osoby po pospolitej infekcji mogą być odporniejsze

ZUS odciąża płatników

ZUS chce odciążyć płatników i przyjął plan działania na lata 2021 - 2023, w którym zakłada m.in.: pomysł budowy wirtualnego biura rachunkowego, podaje money.pl. ZUS chce przyjąć na swoje barki część obowiązków przedsiębiorców związanych z opłacaniem i rozliczaniem składek w firmach. Dla przedsiębiorców to nie tylko odciążenie oznaczające mniej dokumentów, ale także fakt, że od teraz to nie ZUS będzie kontrolował ich, ale oni ZUS. - Staniemy się wirtualnym biurem rachunkowym dla osób prowadzących firmy. W ciągu najbliższych trzech lat sposób funkcjonowania ZUS-u ulegnie daleko idącej transformacji, potwierdziła w rozmowie z money.pl szefowa ZUS.

ZUS dzięki takiemu rozwiązaniu chce zredukować listę popełnianych błędów oraz liczbę przeprowadzanych przez Zakład kontroli. Co więcej, prof. Uścińska podkreśla, że ZUS chce wykorzystać wszystkie zebrane przez siebie do tej pory dane. Szefowa ZUS podkreśliła, że na nowych usprawnieniach skorzystają wszyscy. Przede wszystkim emeryci, którym świadczenia będą wypłacane o wiele szybciej, ponieważ spadnie ilość spraw do wyjaśnienia.

Polacy dobrze wiedzą, jak ominąć kolejki w sklepach. Właśnie stworzyli innowacyjny wózek zakupowyPolacy dobrze wiedzą, jak ominąć kolejki w sklepach. Właśnie stworzyli innowacyjny wózek zakupowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. 9,78 litra na głowę. W Polsce padł absolutnie historyczny rekord
  4. Mandatów za brak maseczki idą już w tysiące. Policja podała liczby, dane porażają
  5. Paczkę na poczcie odbierzesz bez kolejki. Jest konkretny sposób
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News