fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 22.06.2019. n/z Napis ZUS na scianie budynku.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Kwietnia 2020

Wnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocy

ZUS poinformował, że nie będzie rozpatrywał wniosków wysyłanych e-mailem. Osoby, które chcą złożyć wniosek w formie elektronicznej, muszą skorzystać z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE).

ZUS ostrzega: wnioski tylko przez PUE

ZUS przekazał informacje na temat sposobu wysyłania wniosków o pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej. Wszyscy, którzy chcą złożyć wniosek do ZUS elektronicznie, mogą go przekazać wyłącznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

"Skany, zdjęcia czy wypełnione pliki word lub pdf przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez nas rozpatrywane" - przestrzega w komunikacie ZUS.

Aż 6 banków ostrzega swoich klientów przed problemami. Przygotuj się na kłopoty z dostępem do pieniędzyAż 6 banków ostrzega swoich klientów przed problemami. Przygotuj się na kłopoty z dostępem do pieniędzyCzytaj dalej

ZUS prosi o ponowne wysłanie formularzy

Zakład apeluje też o ponowne przesłanie wniosków wszystkie osoby, które wysłały formularze drogą mailową. "Tych, którzy przesłali swoje wnioski na adres cot@zus.pl lub inny adres mailowy, prosimy o przekazanie ich ponownie we właściwy sposób" - czytamy w komunikacie ZUS.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

ZUS przypomina, że obecnie wnioski można składać drogą elektroniczną przez PUE ZUS, w formie papierowej (za pośrednictwem poczty) lub osobiście w placówce ZUS - do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa” (bez kontaktu z pracownikiem ZUS).

Już za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemyJuż za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemyCzytaj dalej

ZUS tonie w dokumentach

Zgodnie z najnowszymi danymi przekazanymi przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej złożono już 487 709 wniosków o pomoc zakładaną w programie Tarczy Antykryzysowej. Najwięcej, bo aż 437 796 - otrzymał ZUS. Pozostałe 49 913 wniosków wpłynęło do powiatowych oraz wojewódzkich urzędów pracy.

Na początku kwietnia ZUS poinformował, że już rozpatrzył pozytywnie pierwsze wnioski o wsparcie w ramach pakietu antykryzysowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News