ZUS list
Autor Paulina Musianek - 9 Sierpnia 2019

ZUS rozesłał kolejne listy z informacjami o składkach, lepiej uważnie je przeczytać

ZUS zakończył wysyłkę 18,5 mln listów z informacją o stanie konta ubezpieczonego. Ostatnie listy powinny zostać dostarczone w środę.

ZUS zakończył wysyłkę listów

ZUS zdążyła wysłać wszystkie listy trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem. W piątek o godzinie 8.30 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał Poczcie Polskiej ostatnią transzę 200 tysięcy listów skierowanych do wszystkich opłacających składki z informacją o funduszach zebranych na koncie ZUS. Listy powinny dotrzeć do Polaków najpóźniej w środę.

Wysyłka Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU) to jedna z największych, jeżeli nie największa, akcja wysyłkowa w naszym kraju. Fakt, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych kończy ją przed terminem, i to trzy tygodnie przed terminem, jest dowodem na pełen profesjonalizm naszej instytucji – podkreśliła prezeska zakładu prof. Gertruda Uścińska.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

Nie odkładaj listu na bok. Uważnie go przeczytaj

Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego (IoSKU) zawiera szczegółowe informacje o zgromadzonych w ZUS-ie środkach na przyszłą emeryturę. Na wstępie, u góry po prawej stronie na pierwszej kartce listu z ZUS, podano łączną kwotę, jaka wpłynęła na twoje konto w postaci kapitału początkowego i wszystkich składek od 1999 r. do końca 2018 r. W liście tym znajdziemy również m.in. prognozowaną wysokość przyszłej emerytury, informację, jakie składki odprowadzaliśmy w ubiegłym roku i kiedy były opłacone.

Teraz najważniejsze jest to żeby nasi klienci przeczytali list, a nie odłożyli go na bok. Ten list zawiera bowiem bardzo istotne informacje o przyszłości naszych klientów, przyszłości emerytalnej. Nikt za nas tej przyszłości nie zbuduje, ważne więc by tą przyszłość starać się kształtować - mówi prof. Gertruda Uścińska.

Wszyscy ubezpieczeni, którzy ukończyli 35 lat, będa mogli również zapoznać się z symulacją hipotetycznej emerytury, obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS. Zakład stosuje dwa warianty tych wyliczeń. Jeden uwzględnia naszą dalszą pracę, aż do ukończenia wieku emerytalnego przy wpływie składek w uśrednionej wysokości z dotychczasowych lat pracy, a drugi przyjmuje, że aktywność zawodowa ubezpieczonego kończy się teraz i żadne składki już nie wpłyną.

Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościStarsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News