ZUS zabiera mnóstwo pieniędzy Polakom
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 8 Listopada 2019

ZUS pochłonie więcej twoich pieniędzy niż wynajęcie mieszkania. Horrendalne stawki już wchodzą

W przypadku samozatrudnienia przedsiębiorca już teraz musi płacić do ZUS stawki tak absurdalnie wysokie, że można by spokojnie wynająć za te pieniądze mieszkanie w większym mieście, bądź pokój w centrum dużego. Sytuacja ta zdecydowanie przyczyni się więc do przyhamowania polskiej gospodarki.

W przypadku gdy polski samozatrudniony zmuszony jest wpłacać do ZUS około 1,5 tys. zł, nie trudno się domyślić, że nie będzie on dysponował odpowiednimi funduszami na dalsze inwestycje, tak niezbędne dla rozwoju jego działalności jak i całej polskiej gospodarki. Nie należy więc spodziewać się rychłego powrotu Polaków z emigracji, a jeśli tak, to będzie do wymuzone nowymi brytyjskimi obostrzeniami niż dobrą sytuacją w Polsce.

ZUS pochłania potencjał Polaków

Stawki jakie musimy wpłacać do ZUS są stosunkowo jedyni z najwyższych w Europie. Jak podaje portal "dobryruch" miesięczna opłata do ZUS wynosi niemal 81% polskiej płacy minimalnej. Ta kwotwa jest zadziwiająco wysoka. Dla porównania portal podaje stawkę w funtach, jaką w podobnej sytuacji musiałby wpłacać Brytyjczyk. 1000 funtów wpłacany na ubezpieczenia społeczne bez wątpienia spowodowałby regres brytyjskiej gospodarki. Analogicznie sytuacja wyglądałaby w Niemczech.

Pomimo, że Polska awansowała niedawno do grona państw rozwiniętych gospodarczo, aby dogonić gospodarkę Wielkiej Brytanii czy też Niemiec, brakuje nam jeszcze sporo lat. W przypadku uciskania mikroprzedsiębiorców, którzy stanowią "sól ziemi" i trzon zdrowego gospodarczego organizmu każdego kraju, który może szczycić się mianem rozwiniętego, Polska nie będzie miała szans dogonić największych europejskich potęg jeszcze przez wiele lat.

Prezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówPrezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News