ZUS pomoc z tarczy
praca własna
Autor Konrad Karpiuk - 7 Lipca 2020

Dostałeś pomoc z tarczy? Szykuj się na kontrolę, ZUS będzie prześwietlał każdego

ZUS będzie ścigał przedsiębiorców, którzy niesłusznie skorzystali z tarczy antykryzysowej. Zapowiedziano już, że będą przeprowadzone kontrole. Weryfikacja może potrwać nawet kilka lat.

Z racji na nagłą sytuację związaną z epidemią koronawirusa, zdecydowano się na jak najszybszą realizację wniosków. Przedsiębiorcy musieli więc składać oświadczenia dotyczące przychodów, które nie były od razu weryfikowane, tak aby skrócić czas przyznawania wsparcia, czy czasowego zwalniania z opłat.

W lesie także możesz dostać mandat 500 zł. Łatwiej niż ci się wydajeW lesie także możesz dostać mandat 500 zł. Łatwiej niż ci się wydajeCzytaj dalej

Rzecznik ZUS zapowiedział, że będą kontrole w związku z tarczą antykryzysową

Rzecznik prasowy ZUS, Paweł Żebrowski stwierdził, że zakład wykonywał swoje zadania z pełną odpowiedzialnością za publiczne środki, którymi dysponuje. Dlatego teraz w ciągu kilku lat planowana jest weryfikacja uprawnień do przyznania pomocy od państwa.

Przedstawiciel Federacji Przedsiębiorców Polskich w rozmowie z Interią powiedział, że nie sądzi, aby ZUS kwestionował wiele przypadków przyznania wsparcia. Zastrzegł, że wszyscy, którzy podali prawidłowe dane w oświadczeniach, powinni czuć się bezpiecznie, gorzej w przypadku osób, które się pomyliły, lub celowo podali błędne dane.

Lidl znów zaskakuje. Sieciówka wprowadza do swojej oferty produkty, których jeszcze nie byłoLidl znów zaskakuje. Sieciówka wprowadza do swojej oferty produkty, których jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Niejasne przesłanki będą interpretowane na korzyść podatnika

Zdarzają się przypadki, w których podstawa do przyznania pomocy będzie niejasna. W takich sytuacjach sytuacje mają być rozstrzygane głównie na korzyść podatnika. Będzie to dotyczyło zarówno zwolnień z płacenia ZUS, jak i przyznawania świadczenia postojowego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Nagle TVP przestało działać, również strony internetowe. Co się dzieje, czyżby atak hakerski czy zwykłe problemy techniczne?

- W przypadku, gdyby ZUS uznał, niezasadnie naszym zdaniem, że jednak nie należało się nam zwolnienie czy postojowe, pozostaje droga sądowa - powiedział dla Interii mecenas Paweł Matyja, zajmujący się głównie ubezpieczeniami społecznymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda zwróciła się z ważnym apelem do wszystkich kobiet. Każda Polka powinna go przeczytać
  2. "O matkooo". Wystarczyła minuta, wszystko zaczęło latać. Z warzywniaka nic nie zostało [wideo]
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcie
Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobićZabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobićCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News