ZUS da emerytkom nawet po 250 złotych
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 6 Września 2019

ZUS da więcej emerytkom. 250 zł miesięcznie, niektórym nawet po 2 tys. zł

ZUS musi zreflektować się wobec emerytek. Część z nich może liczyć na emerytury większe o 250 złotych miesięcznie, ale są rekordzistki, które zgarną więcej. Mowa nawet o 2 tys. złotych, ale i o 2,7 tys. złotych.

ZUS podniesie emeryturę dla części emerytek. Mowa o seniorkach, które urodziły się w 1953 roku i zanim przeszły na emeryturę w wyniku osiągnięcia wieku emerytalnego, skorzystały z wcześniejszej. Przez to ich obecna wysokość pobieranego świadczenia jest niższa niż realnie mogłaby być.

Dlaczego tak się stało? Jak wyjaśnia portal Money.pl, kobiety padły ofiarami zmieniających się przepisów. Wypłacane na wcześniejszej emeryturze świadczenie odliczono od kapitału emerytalnego zbieranego całe życie. Zgodnie z marcowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, było to niezgodne z prawem, dlatego teraz kobiety te mogą ubiegać się o zwiększenie świadczenia.

Świetne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złŚwietne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złCzytaj dalej

ZUS podniesie emerytkom świadczenie średnio o 250 złotych

Niebawem seniorki urodzone w 1953 roku będą mogły złożyć odpowiednie wnioski o przeliczenie ich emerytur. Na ile więcej mogą liczyć? Średnio będzie to po 250 złotych dodatkowo do emerytury. Nie brakuje jednak takich, którym los bardziej sprzyja. Te dostaną znacznie większe kwoty, jak chociażby mieszkanka Częstochowy, której emerytura urośnie o 2,7 tys. złotych.

- Osoby, które będą chciały zgłaszać wnioski o ponowne przeliczenie emerytury, będą miały na to sześć miesięcy od wejścia ustawy w życie. A powinna wejść 14 dni po ogłoszeniu - powiedział senator sprawozdawca, Marek Borowski.

Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekMasz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News