ZUS wysyła listy
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 11.07.2019. n/z List z ZUSu w skrzynce pocztowej.
Autor Komunikaty prasowe - 5 Lutego 2020

Lepiej miej oko na skrzynkę pocztową. Już pół miliona Polaków dostało niepokojący list od ZUS

ZUS znów wystraszył polskich przedsiębiorców. Na celowniku ZUS-u znalazło się już 500 tys osób. Niektórzy mają zaległości dochodzące do 52 mln zł. Jednak są także minimalne długi np. 1 grosz.

ZUS ubiega się o pieniądze

ZUS wysłał listy do ok 3,1 mln przedsiębiorców. Chodzi o składki z 2019 r. Okazuje się, że polskie spółki mają spore długi. W liście ZUS znalazł się dokument i pięć tabel. Przedsiębiorcy uznali dokument za wezwanie do zapłaty.

ZUS nie ma jednak zamiaru straszyć, a jedynie ubiega się o należne składki. Liczy się każdy grosz. Jednak z rubryk została nazwana - zadłużenie. Każdy biznesmen otrzymał zaproszenie, aby wyliczyć należne odsetki.

Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdyZłe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdyCzytaj dalej

32 mld zł zadłużenia

Długi do 116 zł ma 97 tys. płatników. 2,9 tys. płatników posiada długi powyżej 500 tys. zł. Jeśli zadłużenie jest małe, można sobie z nim poradzić jednorazowo. Gdy dług jest spory, można poprosić ZUS o rozłożenie zadłużenia na raty. Wartość całości zadłużenia aktywnych płatników wynosi 32 mld zł.

ZUS wychodzi z założenia, że każdy przedsiębiorca powinien orientować się w swoich wydatkach i znać saldo. Chodzi o podstawową wiedzę niezbędną przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Biznesmeni muszą trzymać rękę na pulsie. Nawet minimalne zadłużenie może spowodować, że utracą prawo do zasiłków macierzyńskich bądź chorobowych.

Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Niektóre firmy mają nadpłatę

ZUS poinformował nie tylko o długach, ale także o nadpłatach firm. To przede wszystkim duże przedsiębiorstwa. Nadpłatę ma 1,3 mln spółek. Najwyższa nadpłata to 30 mln zł. W przypadku nadpłaty można zwrócić się do ZUS-u o zwrot pieniędzy. ZUS zwróci nadpłatę w ciągu 30 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez głupi błąd nie będzie 13. emerytur? Zaskakujące doniesienia mediów
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Najdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąNajdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News