fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z List z ZUSu.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 4 Listopada 2020

ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia

ZUS dumnie wprowadza nowe rozwiązania i chwali się postępującą cyfryzacji. Hucznie zapowiadane e-wizyty w ZUS miały być strzałem w dziesiątkę, jednakże po drodze Zakład napotkał pewną przeszkodę. Niestety, tego efektu ZUS nie był w stanie przewidzieć.

ZUS wprowadza e-wizyty

ZUS od dłuższego czasu chwali się postępującą w jego szeregach cyfryzacją. Poza elektronicznym bonem turystycznym, ZUS postanowił wprowadzić także e-wizyty dla interesantów.

ZUS uruchomił ogromną maszynę promującą e-wizyty w Zakładzie i poza komunikatami na oficjalnej stronie, krótkie filmiki zaczęły gościć także na platformach społecznościowych, m.in.: YouTube. Na e-wizytę można umówić się od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do godz. 14:30.

Różnicy nie zobaczysz. Wejście w fałszywą wiadomość doprowadzi do utraty pieniędzy i poufnych danychRóżnicy nie zobaczysz. Wejście w fałszywą wiadomość doprowadzi do utraty pieniędzy i poufnych danychCzytaj dalej

ZUS poinformował, że pierwsze e-wizyty ruszyły już 19 października. Od tego dnia e-wizyty dostępne były w oddziałach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Od 26 października z usługi można także skorzystać w oddziałach w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu.

ZUS podkreśla, że od 4 listopada skorzystać z e-wizyty będzie można już we wszystkich placówkach Zakładu. "E-wizyta to kolejne udogodnienie, które wprowadzamy, aby podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi naszych klientów. To nowa e-usługa, dzięki której można załatwić sprawę w z dowolnego miejsca i w wybranym czasie, bez wychodzenia z domu", informuje ZUS

ZUS już 29 października opublikował pierwsze informacje dotyczące e-wizyt. Jak wynika z pierwszych statystyk, z e-wizyty ZUS w ciągu kilku pierwszych dni skorzystało ok. 600 interesantów. Oznacza to, że na wizytę dziennie umawia się, aż 100 klientów, zachwyca się ZUS. Niestety, jednakże wspaniałomyślny ZUS nie przewiedział jednej rzeczy.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?
2. Dzisiaj może być niebezpiecznie, w większości rejonów kraju. Trzeba się przygotować
3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych

ZUS nie przewidział efektów e-wizyty

"Najwięcej, bo 253 osoby, obsłużyły trzy warszawskie oddziały, dwa poznańskie - 128, zaś blisko 100 klientów skorzystało z e-wizyty w krakowskim oddziale. Najwięcej pytań, bo nieco ponad 200, dotyczyło działalności firm - przedsiębiorcy pytali o Tarczę 5.0, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, zasad składania wniosków o pełnomocnictwo, czy wniosków o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek. Niemal 200 e-wizyt dotyczyło emerytur i rent, zaś 183 - zasiłków i terminów ich wypłaty", podał ZUS.

ZUS nie przewidział jednego i niechcianego efektu e-wizyt. Nie da się ukryć, że nowy program ZUS cieszy się ogromną popularnością, ale poza sukcesami oznacza ona także problemy. Najczęściej związane są z samymi petentami.

Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboruDo szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboruCzytaj dalej

Jak informuje PAP, interesanci nie pojawiają się na umówionych wizytach z ZUS. Według danych, aż 30 proc. e-wizyt nie odbyło się ze względu na absencję klienta. Na 1110 umówionych wizyt ogólnie zdarzyło się to, aż 350 razy.

- Bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji oraz w dniu e-wizyty przekazujemy link do rezygnacji z e-wizyty, jeśli klientowi coś wypadło, albo już jej nie potrzebuje. Apeluję, aby korzystać z tej funkcji, powiedziała w rozmowie z PAP prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Miejmy nadzieję, że interesanci zaczną poważniej podchodzić do e-wizyt wprowadzonych przez ZUS.

W najbliższych tygodniach z rynku znikną dwie bankowe marki. Ważne informacje dla klientówW najbliższych tygodniach z rynku znikną dwie bankowe marki. Ważne informacje dla klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na S8. Droga zablokowana, dwie furgonetki kompletnie zniszczone
  2. Niepokojący wzrost liczby zgonów w Polsce. Lekarze ostrzegają: koronawirus to nie jedyny powód
  3. Bolesne zderzenie z rzeczywistością. Przyszli emeryci będą pracować znacznie dłużej, złych wieści jest więcej
  4. Smutny koniec uwielbianego sklepu. Więcej już nie zrobimy w nim zakupów
  5. Zaproszą Cię do "biura" w kawiarni i namówią na budowę piramidy. Wziął się za nich UOKiK
  6. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  7. Jajka w zupełnie innym wydaniu, czyli po szkocku. Zaskakujące połączenie smaków, banalne w przygotowaniu
Wybory prezydenckie USA. Są pierwsze wyniki i ogromne zaskoczeniaWybory prezydenckie USA. Są pierwsze wyniki i ogromne zaskoczeniaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News