pieniądze dla emerytów
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 3 Listopada 2019

Dodatkowe kilkanaście tysięcy dla emerytów. ZUS najbardziej wesprze uboższych

ZUS ma być hojny dla emerytów w przyszłym roku. Czego mogą się oni spodziewać? Czekają ich podwyżki zbliżone do tych, jakie dostali w 2019 roku, a również trzynastki - czyli jednorazowe wypłaty gotówki w ramach programu Emerytura plus.

ZUS hojny dla emerytów w 2020 r.

ZUS w przyszłym roku wypłaci emerytom nie tylko podwyżki zbliżone do tych, jakie dostali w 2019 roku, ale również trzynastki - czyli jednorazową wypłate gotówki w ramach programu Emerytura plus. “Rzecznik rządu PiS w rozmowie z „Super Expressem” obiecał, że Prawo i Sprawiedliwość będzie starało się zrealizować waloryzację rent i emerytur na zasadzie kwotowo-procentowej” - informuje Superbiz.se.pl.

Waloryzacja emerytur tym razem nie będzie “groszowa”

W przyszłym roku nawet najmniej zamożni emeryci będą mogli liczyć na więcej, niż groszową waloryzację swoich emerytur. Z przedwyborczych obietnic PiS wynika, że ma być ona połączona. “Emeryci otrzymujący najniższe świadczenia z ZUS skorzystają z waloryzacji kwotowej (70 zł brutto, 57 „na rękę”), a dopiero ci otrzymujący dziś emeryturę ok. 1,8 tys. zł netto uwzględnieni zostaną w waloryzacji procentowej” - podaje Superbiz.se.pl. Według założeń budżetu rządu PiS na 2020 r., wyniesie ona 3,24 proc.

Dodatkowo emeryci otrzymają trzynastkę

Emeryci mają obiecane dostać także trzynastkę - czyli jednorazowe świadczenie emerytalne w ramach programu Emerytura plus. W 2019 roku wypłacano je od maja. Trzynastka wynosi równowartość najniższej emerytury i wszyscy otrzymuja ja w takiej samej kwocie, która po waloryzacji w 2020 roku będzie wynosiła 1170 zł brutto. “Tu jednak pojawia się rozstrzał, między zwykłą emeryturą netto, a trzynastą. Ta pierwsza „na rękę” wyniesie 992 zł, podczas gdy dodatek z Emerytury plus 958 zł” - zaznacza Superbiz.se.pl. Różnica jest wynikiem sumy zmniejszającej podatek dochodowy, który ZUS dzieli na 12 miesięcy i już nie przelicza ponownie, gdy chodzi o trzynastą emeryturę.

Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciFiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić Następny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News