ZUS miał dzisiaj wyglądać całkiem inaczej
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 09.10.2019. n/z Dokumenty ZUS.
Autor Komunikaty prasowe - 3 Lutego 2020

Mało kto o tym pamięta. ZUS miał dzisiaj wyglądać inaczej

ZUS miał wyglądać całkiem inaczej. Obecny system emerytalny jest daleki od ideału. W 1999 r. wprowadzono reformę ubezpieczeniową wprowadzającą zasadę - “im więcej odłożysz, tym świadczenie emerytalne będzie wyższe”. Dziś trudno myśleć o godnej emeryturze z ZUS-u. Niezbędne są dodatkowe oszczędności, które podniosą standard życia seniora.

ZUS czyli wypaczony system

ZUS w zamyśle z 1999 roku miał dzisiaj funkcjonować całkiem inaczej. Eksperci są zgodni, że obecny system emerytalny jest wypaczony. Trudno dziś myśleć o wysokich świadczenia emerytalnych z ZUS. Nastąpiło odejście od pierwotnych zasad. Wkład do systemu staje się mało znaczący, a najniższe świadczenia nie są wyjątkiem, ale regułą.

Umowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich prawUmowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich prawCzytaj dalej

Będzie gorzej

Sytuacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pogarsza się z roku na rok. Wszystko dlatego, że społeczeństwo się starzeje. Spada liczba płatników składek, zaś wzrasta liczba świadczeniobiorców. Trendy demograficzne są niepokojące i trudno liczyć na to, że przyszłe emerytury z ZUS będą wysokie.

Wkład do systemu emerytalnego staje się mniej znaczący. Liczy się sytuacja materialna. Warto przypomnieć, że wprowadzony został element socjalny tj. emerytura minimalna dla obywateli z konkretnym stażem pracy, wskazuje portal INNPoland.pl.

Sytuacja jest kuriozalna ponieważ rządzący dbają o tych, którzy pobierają najniższe świadczenia. Przyznawane są różne dodatki pieniężne. Prowadzi to do sytuacji, że system ubezpieczeniowy jest niesprawiedliwy i zniechęcający do płacenia składek.

Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Kolejne świadczenia

Po waloryzacji kwotowo-procentowej i trzynastej emeryturze przewidziano kolejne świadczenie tj. 14 emeryturę. Wszystkie to odbiega od pierwotnego planu z 1999 r. INNPoland.pl przypomina, że 14 emerytura ma wejść w życie w listopadzie 2021 r. i ma trafić do tych osób, których świadczenie nie przekracza 2900 zł.

Obecny system emerytalny jest bardzo wypaczony. Rząd wspiera tych, którzy pobierają niskie świadczenia. Rośnie deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Nie udźwigniemy obciążeń finansowych, jeśli nie zatrzymamy zjawiska depopulacji i nie wrócimy do zdrowego modelu systemu ubezpieczeń społecznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Zobaczyłeś banknot za wycieraczką? Jesteś w wielkim niebezpieczeństwie
Biedronka i Lidl chcą przyciągnąć klientów w najbliższym tygodniu. Dyskonty pokazały czym najbardziejBiedronka i Lidl chcą przyciągnąć klientów w najbliższym tygodniu. Dyskonty pokazały czym najbardziejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News