fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Napis ZUS i pieniadze.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Maja 2020

ZUS zwraca pieniądze. Trzeba się jednak pospieszyć, masz jeszcze tylko 2 tygodnie

ZUS zwróci nadpłaty przedsiębiorcom, którzy w obawie przed zaległościami zapłacili marcowe składki. Należy jednak pamiętać o tym, by wniosek o zwrot nadpłaconych środków złożyć w ciągu dwóch tygodni.

ZUS odda nadpłaty za marzec

Dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców, którzy z rozpędu zapłacili składki ZUS za marzec. Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych zwróci pieniądze, ale pod jednym warunkiem.

- Przedsiębiorca, który złożył wniosek o zwolnienie ze składek za trzy miesiące od marca do maja 2020 r. i jednocześnie opłacił składkę za marzec, może wnioskować do ZUS o wypłatę nadpłaconych środków. Jest tylko jeden warunek: należy złożyć wniosek najpóźniej przed upływem terminu płatności składek za kwiecień, czyli przed 10 lub 15 maja - powiedziała Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego, cytowana przez next.gazeta.pl.

Od wtorku za przekroczoną prędkość nawet 2735 zł mandatu. Kolejne 500 zł możesz zapłacić w Niemczech za drobnostkęOd wtorku za przekroczoną prędkość nawet 2735 zł mandatu. Kolejne 500 zł możesz zapłacić w Niemczech za drobnostkęCzytaj dalej

Zwrot składek ZUS. Nadpłata może przejść na kwiecień

Rzeczniczka ZUS tłumaczy, że płatnik nie może mieć żadnych zaległości wobec ZUS za wcześniejsze okresy. Jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot środków, to nadpłata za marzec rozliczy się na składki za kwiecień. - Należy pamiętać, że za kwiecień i maj podlegają zwolnieniu tylko składki jeszcze nieopłacone - mówi Anna Ilukiewicz.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Poszukiwania 3,5-letniego Kacperka zawieszone. Policja podała najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzeń

W ramach tarczy antykryzysowej niektóre firmy mogą zostać zwolnione z nieopłaconych składek ZUS za marzec, kwiecień i maj tego roku. Chodzi o przedsiębiorców, którzy płacą składki tylko za siebie i mają przychód do 15 681 zł oraz przedsiębiorców, którzy zatrudniają do 9 osób ubezpieczonych pracowników.

Kierowcy mogą być wściekli. Fantastyczna okazja przechodzi właśnie przed nosemKierowcy mogą być wściekli. Fantastyczna okazja przechodzi właśnie przed nosemCzytaj dalej

W połowie kwietnia zwolnienie ze składek ZUS objęło więcej firm. Aktualnie z ulgi mogą skorzystać również spółdzielnie socjalne, z kolei przedsiębiorcy zgłaszający do ubezpieczeń od 10 do 49 osób, są zwolnieni z 50 proc. składek.

Wniosek o zwrot składek ZUS

Podczas wypełniania wniosku trzeba zwrócić uwagę, aby podać wszystkie dane prawidłowo. Ważne jest także podanie numeru telefonu, który ułatwi kontakt w przypadku pojawienia się wątpliwości. Wzór formularza można pobrać ze strony internetowej www.zus.pl.

Wniosek można złożyć poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, wysłać pocztą lub wrzucić do specjalnych pojemników w placówkach Zakładu. Najczęstszą formą przesyłania dokumentów do ZUS jest forma elektroniczna, czyli poprzez PUE ZUS.

Ważne oświadczenie Andrzeja Dudy. Chodzi o pieniądze 2,45 mln polskich rodzinWażne oświadczenie Andrzeja Dudy. Chodzi o pieniądze 2,45 mln polskich rodzinCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  2. Najnowsze ustalenia służb wywiadowczych USA. Czy koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna wiadomość z rana. Młoda przewodniczka wycieczek nie żyje, świętowała koniec kwarantanny
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News