Zmniejszenie restrykcji dotyczy również kierowców
pixabay/bartoszbiront
Autor Radosław Święcki - 17 Maja 2020

Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcji

Od jutra wchodzi w życie tzw. trzecia fala zmniejszania restrykcji, której szczegóły rząd ogłosił w tym tygodniu. Działalność będą mogły wznowić lokale gastronomiczne, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. A jakie zmiany czekają kierowców?

Zmniejszenie restrykcji od jutra

Przypomnijmy, że w środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejną falę zmniejszania restrykcji w związku z pandemią koronawirusa. Od 18 maja działalność będą mogły wznowić salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także lokale gastronomiczne. Częściowo otwarte zostaną również obiekty sportowe, a także kina plenerowe. Będą mogły zostać wznowione również prace na planach filmowych.

A jakie zmiany czekają kierowców? Szczęśliwie skończył się czas, gdy podróż autem musiała być szczególnie uzasadniona i przedmiotem publicznej dyskusji była kwestia, czy można udać się autem w celu wymiany opon. Podróżować autem możemy zatem kiedy chcemy, co nie oznacza, że nie obowiązują w tym zakresie żadne restrykcje. Przypomina o nich serwis moto.pl. Nadal musimy zatem jeździć z założoną maseczką (bądź innym okryciem nosa i ust), o ile towarzyszą nam osoby, z którymi nie mieszkamy na co dzień. Takiego obowiązku nie ma, kiedy jedziemy sami, bądź z najbliższą rodziną, z którą współdzielimy gospodarstwo domowe, czy z dzieckiem do 4. roku życia. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są także osoby, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą samodzielnie zdjąć albo założyć maseczki.

Polska ma samozwańczego prezydenta. Zaczyna on nawet wydawać dowody osobistePolska ma samozwańczego prezydenta. Zaczyna on nawet wydawać dowody osobisteCzytaj dalej

Nie ma również limitu pasażerów, którzy mogą podróżować samochodem osobowym.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nauczyciel w szale zwrócił się do Mateusza Morawieckiego. "Ile można sp******** rzeczy"?

Nie zmieniają się zasady dotyczące przemieszczania się motocyklem i rowerem. W przypadku motocykli - jak przypomina moto.pl - nie trzeba zasłaniać ust i nosa, jeśli kierowca/pasażer posiada kask integralny/szczękowy. Usta i nos należy natomiast zakryć w przypadku kasków otwartych. Zakrywanie ust i nosa dotyczy również rowerzystów ((z wyjątkiem dzieci do lat 4 oraz osób, które nie mogą tego robić ze względów zdrowotnych), chyba, że poruszają się po lesie.

Zmiany w komunikacji publicznej

Rząd wprowadził natomiast zmiany dotyczące środkach transportu komunikacji miejskiej, podwyższając limit pasażerów w środkach w autobusach, tramwajach i metrze, gdzie dotychczas mogło przebywać maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi liczba połowy miejsc siedzących w danym pojeździe. Nowa maksymalna liczba pasażerów to 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, niemniej jednak w dalszym ciągu połowa miejsc siedzących będzie musiała pozostać pusta.

Rząd obiecuje emerytom kolejne dodatkowe świadczenia. Stawia jednak warunkiRząd obiecuje emerytom kolejne dodatkowe świadczenia. Stawia jednak warunkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  2. Miał tysiące partnerów. Według specjalistów mógł być pacjentem zero epidemii AIDS
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 4 osoby nie żyją, ponad 23 rannych. Doszło do trzęsienia ziemi, porażająca wiadomość z zagranicy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News