Zmiana w podatkach
ppstatic.pl
Autor Komunikaty prasowe - 7 Grudnia 2019

Wielka zmiana w podatkach już od 1 stycznia 2020 roku. Musisz płacić je w zupełnie inny sposób

Zmiany w podatkach od przyszłego roku. Rachunki, gdzie będą płacone PIT, CIT i VAT obywateli, zostaną zmienione. “Od 1 stycznia trafiać będą one na ich mikrorachunki, a nie rachunki urzędów skarbowych” - podaje “Business Insider”.

Zmiany w podatkach 2020

Zmiany w podatkach nastąpią od przyszłego roku. Zostaną zmienione rachunki, gdzie będą płacone PIT, CIT i VAT obywateli. Od nowego roku będą mieli oni przypisane indywidualne mikrorachunki, na które wpłacą podatki. System obejmujący płatności PIT, CIT i VAT rusza po 1 stycznia 2020 roku. “W przypadku tego ostatniego podatku będą pewne wyjątki, np. VAT importowy będzie wpłacany tak, jak obecnie. W przyszłości system mikrorachunków ma objąć także inne daniny, np. akcyzę, czy cła” - informuje Money.pl.

Cel zmiany w podatkach

Będzie to miało na celu wprowadzenie ułatwień dla obywateli płacących podatki. Nie będą oni już musieli wpłacać podatków na trzy rachunki, jak to miało miejsce dotychczas, a na jeden. Fiskus natomiast z automatu jednocześnie zaksięguje właściwą kwotę na centralnej karcie kontowej podatnika.

Podatnicy będą mieć tylko jeden obowiązek

Rachunki bankowe, które obowiązują dotychczas, pozostaną aktywne do końca bieżącego roku, później nie będzie możliwa realizacja na nie przelewu. Dyrektor departamentu poboru podatków Dariusz Aniećko powiedział, że podatnicy będą mieć tylko jeden obowiązek w związku ze zmianą. Będzie nim sprawdzenie numeru mikrorachunku podatkowego. "Podatnik będzie płacił podatki (PIT, CIT, VAT) tak, jak robił to dotychczas. Jedyna zmiana polega na tym, że zamiast wpisywać w poleceniu przelewu numer rachunku bankowego urzędu skarbowego, podatnik będzie wpisywał swój indywidualny rachunek podatkowy” - cytuje “Business Insider”.

Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądemPrawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądemCzytaj dalej

Gdzie sprawdzić numer mikrorachunku

Według informacji Ministerstwa Finansów numer mikrorachunku jest możliwy do sprawdzenia we wszystkich urzędach skarbowych oraz na stronie Podatki.gov.pl. Aby to zrobić, należy podać numer PESEL lub - w przypadku przedsiębiorstw - NIP. “Numer generowany jest automatycznie – nie ma potrzeby składania w tej sprawie żadnych wniosków do urzędu skarbowego” - informuje “Business Insider”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  2. Wysłała mężowi swoje zdjęcie. Przez jeden szczegół wniósł pozew o rozwód
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Tysiące emerytów straci swoje mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News