Zmiana czasu w 2020 r.
Pixabay/StockSnap
Autor Maria Glinka - 6 Października 2020

Zmiana czasu 2020: kiedy zmieniamy godzinę z czasu letniego na zimowy?

Zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami. W letnim rytmie pozostaniemy jeszcze przez tylko dwa tygodnie. Czy wobec zapowiadanych modyfikacji na poziomie europejskim tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią?

Zmiana czasu na jesieni 2020 r.

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z 24 na 25 października. Każde urządzenie, które nie przestawi się automatycznie z godziny 3:00 na 2:00, musi zostać poddane ręcznej aktualizacji. Dzięki zmianie czasu zyskujemy dodatkową godzinę snu. W perspektywie nadchodzącej zimy warto odnotować, że będzie dłużej widno na dworze.

Fakt podaje, że czas zimowy w Polsce obowiązuje przez 5 miesięcy, a letni - aż 7. Kolejna zmiana czasu czeka na nas w nocy z 27 na 28 marca 2021 r. Czy będzie również ostatnią?

Na dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy po prostu oniemieliNa dnie Odry znaleziono wielki skarb. Archeolodzy po prostu oniemieliCzytaj dalej

Koniec zmiany czasu na horyzoncie?

Na poziomie europejskim nie gaśnie debata na temat zmiany czasu. Projekt w sprawie rezygnacji ze zmiany czasu został przyjęty przez Parlament Europejski, jednak nie wszystkie państwa członkowskie UE są mu przychylne. Kraje, w których są różne strefy czasowe, obawiają się, że modyfikacje mogłyby zdezorganizować działanie poszczególnych regionów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. W 2021 roku abonament jeszcze droższy. Lista zwolnionych z opłaty jest jednak długa

Według wstępnej propozycji PE ostatnia zmiana czasu miałaby mieć miejsce w marcu 2021 r. W Polsce tę kwestię reguluje stosowne rozporządzenie Rady Ministrów. Aktualny dokument w tym zakresie wygaśnie właśnie w 2021 r. Czy zostanie przedłużony? Wobec braku zgody na zniesienie zmiany czasu na poziomie unijnym należy spodziewać się, że zegarki będziemy przestawiać także w październiku 2021 r.

Zmiana czasu w ocenie polskiego społeczeństwa

Badanie przeprowadzone przez CBOS w 2019 r. wskazuje, że prawie 80. proc. Polaków popiera rezygnację ze zmiany czasu. Zdecydowana większość ankietowanych chciałaby, aby na stałe obowiązywał czas letni.

Projekt likwidacji zmiany czasu pojawił się w polskim parlamencie w 2017 r. jeszcze przed dokumentem na poziomie unijnym. Autorzy dokumentu - Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponowało, aby w Polsce przez cały rok obowiązywał czas letni. Ustawa została jednogłośnie poparta przez posłów, ale szybko zaniechano prac nad wdrożeniem stosownych przepisów. Wszystko dlatego, że najpierw potrzebna jest modyfikacja regulacji unijnych.

Już pewne, wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Potwierdził sam ministerJuż pewne, wiadomo ile wyniesie czternasta emerytura. Potwierdził sam ministerCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Fantastyczne wieści od WHO. Jeszcze w tym roku czeka nas przełom w walce z pandemiąFantastyczne wieści od WHO. Jeszcze w tym roku czeka nas przełom w walce z pandemiąCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News