Fala protestów w USA wzmogła ilość też kradzieży. Apple postanowił rozprawić się ze złodziejami.
https://pixnio.com/Bicanski
Autor Kamila Jeziorska - 4 Czerwca 2020

Złodzieje nie mogą czuć się bezkarni. Apple ich wyśledzi

Wraz z falą protestów w Stanach Zjednoczonych wzrosła tam również ilość kradzieży. Wśród złodziejskich łupów znalazł się także sprzęt firmy Apple. Firma posiada swój system do walki z kradzieżami.

Złodziejom niestraszne nawet protesty

Śmierć George'a Floyda wywołała w Stanach Zjednoczonych falę protestów, które w obecnej sytuacji przypominają w swoim przebiegu zamieszki. Wydarzenia te stały się okazją dla złodziei chcących się obłowić w wyniku niestabilnej sytuacji na ulicach. Ze względu na drogi sprzęt oferowany przez Apple, salony firmy także stały się celem grabieży. Do kradzieży doszło w kilku w największych miastach Stanów Zjednoczonych, m.in.: w Waszyngtonie, Los Angeles, San Francisco, Nowym Jorku i Filadelfii.

W celu ochrony pracowników i zminimalizowania strat, Apple zdecydował się na zamknięcie swoich sklepów, opróżnienie magazynów, ale także na zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń. Złodzieje, którym jednak udało się ukraść z salonu sprzęt nie mają się z czego cieszyć, ponieważ jak się okazuje, jest on bezużyteczny - podaje bankier.pl.

GW: Skarbówka zajmuje konta emerytów i rencistów. Mimo odwołań muszą zapłacić zaległościGW: Skarbówka zajmuje konta emerytów i rencistów. Mimo odwołań muszą zapłacić zaległościCzytaj dalej

Apple walczy ze złodziejami

Apple postanowiło wytoczyć ciężkie działa przeciwko złodziejom ich sprzętu i zabezpieczyła swój towar. Po opuszczeniu Apple Store'a sprzęt jest automatycznie blokowany. Ponadto, na ekranie telefonu wyświetlany jest komunikat, gdzie należy go zwrócić. Złodzieje, którzy jednak zdecydują się na porzucenie swojej zdobyczy nie pozostaną bezkarni, ponieważ telefon na bieżąco wysyła informacje o swojej geolokalizacji. Firma Apple przekazuje takie informacje odpowiednim organom, a do drzwi złodziei puka policja.

Apple nie jest w stanie oszacować w jakim stopniu ich rozwiązanie jest skuteczne. Należy pamiętać o tym, że telefon może zostać rozebrany i sprzedany na części, które do sprzętu Apple'a są bardzo drogie. Po Internecie nadal krąży mnóstwo zdjęć skradzionych iPhone'ów i komunikatów wyświetlanych na ekranie. Firmie pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej część złodziei się opamięta i zaprzestanie praktyki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
  2. Jak wyglądała ciąża w Auschwitz? Wstrząsające relacje z obozu koncentracyjnego
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News