okno-pixabay-michaelgaida
Obraz Michael Gaida z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Marca 2020

Polacy coraz bardziej się boją. Radykalni internauci chcą większych obostrzeń

Zezwolenie na wyjścia z domów? Zakaz oddalania się od miejsca zamieszkania na odległość większą niż 100 metrów? Po zapowiedzi nowych obostrzeń można się zastanawiać, co jeszcze wymyśli rząd. A polscy internauci grzmią i domagają się jeszcze surowszych restrykcji.

Zezwolenie Polacy dali już sobie w weekend

Ten weekend pokazał, że wiele osób nadal może nie do końca zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Polacy dali sobie zezwolenie na wychodzenie z domów, a w mediach krążyły zdjęcia i filmiki zatłoczonych ulic i parków. Nastąpiło rozluźnienie, a zapowiedź rządzących wygląda jak reakcja na samowolkę, która nastąpiła w sobotę i niedzielę.

Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie poinformował. Od jutra wdrożą nowe rygory sanitarneZ ostatniej chwili: Premier oficjalnie poinformował. Od jutra wdrożą nowe rygory sanitarneCzytaj dalej

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski wydał kolejne ostrzeżenie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. - Jesteśmy na początku drogi i w dużym stopniu od nas zależy, jak ona będzie wyglądała - powiedział szef resortu zdrowia cytowany przez TVN24.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo przekazało nowy raport. Nie żyje kolejne 5 osób, kolejna bariera tysięcy zakażonych przebita

Minister apeluje też do Polaków za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Apeluję jeszcze raz do wszystkich, nie bagatelizujmy sytuacji, nie traćmy czujności - pozostańmy w domach - napisał na Twitterze resortu zdrowia.

Przepustki i zezwolenia na wyjście z domu

I to właśnie na portalu społecznościowym uzyskał spory odzew. Tweet Szumowskiego najwyraźniej podziałał na wyobraźnię niektórych internetowych radykałów. Niektórzy z nich proponują, aby wprowadzone zostały specjalne zezwolenia na wychodzenie z domów. Inni oczekują całkowitego zakazu wychodzenia z miejsc zamieszkania. Żądają także wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Gotówki możesz w ogóle nie wypłacić. Ogromny problem z walutamiGotówki możesz w ogóle nie wypłacić. Ogromny problem z walutamiCzytaj dalej

Zezwolenia i zwiększone kontrole? Można spodziewać się wszystkiego

Na te zezwolenia oczywiście należy patrzeć z dystansem i raczej taki krok byłby sporym zaskoczeniem, ale czy jest to niemożliwe? Nie. Jutro rząd ogłosi kolejne obostrzenia, a nieoficjalnie mówi się o wprowadzeniu zakazu opuszczania domu na określoną odległość czy zakazie wychodzenia dla osób starszych. Policja ma też przeprowadzać jeszcze więcej kontroli. O tym będziemy Was informować na bieżąco jutro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy nowe ofiary koronawirusa na Mazowszu. Przekroczyliśmy dwa tysiące zachorowań
  2. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zdjęcie wnętrza samolotu przewożącego chorych na koronawirusa trafiły do sieci. Aż ciarki przechodzą
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News