zerowy PIT
YouTube.com / Kancelaria Premiera
Autor Paulina Musianek - 4 Sierpnia 2019

Zerowy PIT. Morawiecki promuje go w spocie kupując kawę

Zerowy PIT ruszył już 1 sierpnia. Premier Morawiecki specjalnie wystąpił w spocie, aby nie było wątpliwości, że to dzięki niemu "młodym jest lepiej".

Zerowy PIT ma pomóc przy najtrudniejszym, pierwszym kroku

Premier Mateusz Morawiecki w spocie promocyjnym opublikowanym w serwisie Youtube promuje ustawę „zerowy PIT” dla osób do 26. roku życia.

Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Chcemy go ułatwić wszystkim młodym, którzy wchodzą w dorosłe życie – mówi żwawo wchodząc do kawiarni i uśmiechając się do baristki. Tłumaczy, że jeśli pracujesz i masz mniej niż 26 lat, otrzymasz zwolnienie z podatku PIT. Wyjaśnia, że to pakiet startowy na początek twojej kariery zawodowej. Żebyś mogła pracować na swoich warunkach. Żebyś mógł urządzić się tutaj, w Polsce. To wyższa pensja dla ciebie już od 1 sierpnia, wyjaśnia radośnie ściskając dłonie młodym ludziom siedzącym w lokalu.

Spot z udziałem premiera Morawieckiego możemy obejrzeć tutaj.

Niestety dodawanie komentarzy do tego filmu zostało wyłączone, więc nie dowiemy się, jak internauci zareagowali na ten spot promocyjny.

Dostaniesz kolejną trzynastą emeryturę! Jest tylko jeden warunekDostaniesz kolejną trzynastą emeryturę! Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Zerowy PIT

Według nowej ustawy osoby do 26. roku życia od 1 sierpnia są zwolnione z podatku PIT od dochodów na poziomie 85 528 zł rocznie. Jednak ich miesięczne wynagrodzenie wcale nie wrośnie o 18 procentową wysokość podatku, a o 8%. Zwolnieniu nie podlegają bowiem składki na ubezpieczenie zdrowotne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News