Zbigniew Grycan również zaszczepił się na Covid-19 poza kolejką
wikimedia/Henryk Borawski
Autor Radosław Święcki - 9 Stycznia 2021

Nie tylko aktorzy. Zbigniew Grycan także wybił się przed szereg ze szczepieniem

Kolejne dni przynoszą nowe doniesienia o znanych osobach zaszczepionych na Covid-19 bez kolejki. Okazuje się, że poza aktorami na liście tej znalazł się również m.in. znany przedsiębiorca Zbigniew Grycan wraz z małżonką. Tłumaczenia właściciela sieci lodziarni z tak szybkiego zaszczepienia się nie wydają się – mówiąc eufemistycznie – zbyt przekonujące.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Zbigniew Grycan zaszczepił się poza kolejką
  • Jak przedsiębiorca tłumaczy tak szybkie zaszczepienie
  • Kto jeszcze zaszczepił się przed medykami

Zbigniew Grycan też się zaszczepił

Niespełna dwa tygodnie po rozpoczęcia w Polsce szczepień na Covid-19 tematem numer jeden w tej sprawie jest kwestia osób, które zaszczepiły się poza kolejką, czyli przed osobami z tzw. grupy zero do której zaliczają się przede wszystkim przedstawiciele zawodów medycznych (w ostatnim czasie grupę tą zasilili również rodzice wcześniaków).

Na przełomie nowego roku okazało się, że w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaszczepieni zostali m.in. były premier i lider SLD Leszek Miller, a także aktorzy wśród których znaleźli się Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Radosław Pazura czy Michał Bajor.

Tymczasem jak ujawnił Money.pl pod koniec ubiegłego roku zaszczepiony został również znany przedsiębiorca Zbigniew Grycan, właściciel sieci lodziarni, którego nazwisko znalazło sie na liście pokontrolnej znajdującej się w Narodowym Funduszu Zdrowia. Z preparatu skorzystała również jego małżonka Elżbieta Grycan.

Jak przedsiębiorca odniósł się do informacji portalu? W przesłanym redakcji oświadczeniu potwierdza on, że 30 grudnia wraz z małżonką został zaszczepiony szczepionką przeciwko Covid-19 w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Odmówiłeś przyjęcia mandatu? Za chwilę tego przywileju już ma nie byćOdmówiłeś przyjęcia mandatu? Za chwilę tego przywileju już ma nie byćCzytaj dalej

Mało przekonujące tłumaczenia

Jak to się stało, że Zbigniew Grycan zaszczepił się tak szybko? Tłumaczenia przedsiębiorcy - mówiąc eufemistycznie – nie są zbyt wiarygodne. Twierdzi on bowiem, że na bieżąco śledził na stronie internetowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego informacje dotyczące dodatkowej puli 450 szczepionek.

- W związku z tym, że oboje jesteśmy w grupie seniorów, ja mam 80 lat i od wielu lat leczę się na POChP (przewlekła choroba płuc - red.), od początku na bieżąco śledziliśmy informacje dotyczące szczepień. Kiedy przeczytaliśmy o dodatkowej puli, postanowiliśmy z żoną pojechać do WUM – twierdzi cytowany przez Money.pl Zbigniew Grycan.

Przedsiębiorca podkreśla, że gdy dotarł na miejsce, potwierdzono, że wraz z żoną może zostać zaszczepiony w ramach dodatkowej puli, co później nastąpiło.

Choć temat jest poważny w sieci pojawiły się ironiczne komentarze dotyczące zaszczepienia Zbigniewa Grycana i jego małżonki. Na fejkowym twitterowym koncie Franciszka Smudy napisano, że doszło do barterowej współpracy zgodnie z którą właściciel sieci lodziarni został zaszczepiony, a w zamian udostępnił chłodnie na szczepionki.

Tymczasem z najnowszych ustaleń serwisu „Wprost” wynika, że zaszczepiony przed medykami został również były kapitan Służby Bezpieczeństwa i były zastępca Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały Roman Kurnik. Kurnik potwierdził w rozmowie z portalem, że został zaszczepiony na Covid-19. Pytany o to kiedy do tego doszło twierdzi, że „najprawdopodobniej 31 grudnia 2020 roku”. Kurnik nie chciał natomiast udzielić informacji odnośnie tego, kto zaprosił go na szczepienie.

Z przeprowadzonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia kontroli wynika, że zaszczepieni w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym celebryci zostali zarejestrowani jako "personel niemedyczny" placówki. Według mediów lista zaszczepionych może sięgać nawet 50 osób.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News