Zasiłek dla bezrobotnych znacząco wzrośnie
biznesinfo
Autor Radosław Święcki - 15 Maja 2020

Premier obiecał Polakom wzrost jedno z zasiłków. Dostaniesz niemal o połowę więcej

Dobre wiadomości dla osób, które straciły pracę. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś podniesienie wysokości zasiłku dla bezrobotnych do 1200 zł. Na tym jednak nie koniec, bowiem rząd zamierza wprowadzić również proponowany przez prezydenta dodatek solidarnościowy w wysokości 1300 zł.

Zasiłek wyraźnie wzrośnie

O tym, że rząd planuje podniesienie wysokości zasiłku dla bezrobotnych w związku z pogarszającą się sytuacją na rynku pracy informowaliśmy już w połowie kwietnia, po tym jak wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przyznał w wywiadzie radiowym, że w rządzie trwają dyskusje na ten temat.

Dziś podniesienie wysokości zasiłku dla osób pozostających bez pracy ogłosił oficjalnie premier Mateusz Morawiecki w Radziejowicach, gdzie szef rządu wizytował zakłady produkcyjne „Flis”. Na tym jednak nie koniec, bowiem rząd zamierza przychylić się do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy, który kilka tygodni temu zaproponował wprowadzenie trzymiesięcznego dodatku solidarnościowego w wysokości 1300 zł dla osób, które straciły pracę wskutek pandemii koronawirusa.

Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisyRząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisyCzytaj dalej

- Zasiłek dla bezrobotnych, który będzie podniesiony z poziomu dzisiejszego 860 zł do poziomu 1200 zł, ale także, zgodnie z zaleceniem pana prezydenta, osłonę solidarnościową - dodatkowy zasiłek 3-miesięczny dla osób, które teraz tracą pracę, w wysokości 1300 zł na pewien okres, (...) żeby wesprzeć tych, którzy znajdą się w tym bardzo nieszczęśliwym dla siebie położeniu, ale też, by umożliwić potem ich ponowny, jak najszybszy powrót na rynek – powiedział – cytowany przez PAP – premier Mateusz Morawiecki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

Szef rządu zwrócił uwagę, że przyrost osób bezrobotnych w Polsce jest o wiele niszy niż wskazywały na to wcześniejsze prognozy. Podkreślił jednak, że ten przyrost nastąpił i tysiące osób straciło środki do życia.

Dofinansowanie remontu nawet na 32 tys. zł. Tysiące Polaków uprawnionych, program rusza dziś o 14:00Dofinansowanie remontu nawet na 32 tys. zł. Tysiące Polaków uprawnionych, program rusza dziś o 14:00Czytaj dalej

Przypomnijmy, że obecnie kwota zasiłku na okres pierwszych trzech miesięcy wynosi od 689,12 zł brutto (dla osób ze stażem nieprzekraczającym 5 lat), do 1033,68 zł brutto (dla osób pracujących co najmniej 20 lat). Z kolei osoby pracujące od 5 do 20 lat otrzymują 861,40 zł brutto.

Prawdopodobna data wejścia w życie finansowego wsparcia dla bezrobotnych to 1 czerwca, gdyż obecne kwoty świadczeń dla osób pozostających bez pracy obowiązują do 31 maja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News