Zasiłek wzrośnie o kilkaset złotych
Autor Przemysław Terlecki - 6 Listopada 2019

Zasiłek w górę. Dostaniesz nawet kilkaset złotych więcej

Zasiłek pielęgnacyjny ze zwiększoną wartością już od początku tego miesiąca. To jednak nie koniec. Resort polityki społecznej zapowiedział kolejne podwyżki. W 2020 roku mają być jeszcze wyższe.

Zasiłek pielęgnacyjny zwiększył swoją wartość. Od 1 listopada 2019 roku w jego ramach otrzymujemy już 215 złotych, co jest znaczną zmianą, biorąc pod uwagę fakt, że dotąd zasiłek pielęgnacyjny wynosił 184,42 złote. Odtrąbić tego, jako sukcesu rządu Prawa i Sprawiedliwości nie zapomniała Bożena Borys-Szopa, która stoi na czele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zgodnie z cytatem podanym przez Fakt.pl, szefowa resortu zwraca uwagę na to, że to PiS, jako pierwsza siła polityczna od 12 lat zmieniła wartość świadczenia tak, że zasiłek w końcu wzrósł.

- Pierwszy wzrost wysokości zasiłku pielęgnacyjnego miał miejsce 1 września 2006 r. Wzrósł wówczas ze 144 złotych do 153 złotych. Kolejny wzrost – do 184,42 złotych – to listopad 2018 r. To my pierwszy raz od ponad 12 lat podwyższyliśmy wysokość zasiłku pielęgnacyjnego. W sumie po kilkunastu latach zaniedbań w tym zakresie świadczenie wzrosło o 62,84 złotych, czyli o około 40% - chwaliła na konferencji prasowej Borys-Szopa.

Policja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemPolicja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemCzytaj dalej

Zasiłek pielęgnacyjny już wzrósł, zasiłek

Bożena Borys-Szopa nie poprzestała jednak tylko na chwaleniu wzrostu wartości, jaką zaliczył zasiłek pielęgnacyjny. Szefowa resortu zapowiedziała także wzrost wartości świadczenia pielęgnacyjnego. To dotąd wynosiło niecałe 1570 złotych. Z początkiem 2020 roku jego wartość ma wzrosnąć do poziomu 1830 złotych, czyli o ćwierć tysiąca. W tym względzie Borys-Szopa chwaliła przede wszystkim "rekordowy wzrost płacy minimalnej".

- Dzięki rekordowemu wzrostowi płacy minimalnej od 1 stycznia 2020 roku znacznie wzrośnie również wysokość świadczenia pielęgnacyjnego. W kolejnych latach kwoty te będą odpowiednio wyższe. To bardzo ważne, by osoby, które poświęcają się opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem, miały szansę na lepszą jakość życia - komentowała Borys-Szopa.

Przypomnijmy, że zasiłek pielęgnacyjny przysługuje niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym. W tym drugim przypadku niepełnosprawność musiała powstać przed 21. rokiem życia. Otrzymywać wspomniany zasiłek mogą także seniorom powyżej 75. roku życia, jeśli nie pobierają dodatku pielęgnacyjnego. Z kolei świadczenie pielęgnacyjne przysługuje osobie, która zrezygnowała z działalności zarobkowej, by sprawować opiekę nad osobą niepełnosprawną.

Państwowa firma przyjmie do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na startPaństwowa firma przyjmie do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na startCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso stało się jedynym składnikiem ciężarnej kobiety. Lekarze mają mnóstwo wątpliwości
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News