ZUS podejrzewa 139 kobiet o wyłudzenie zasiłku macierzyńskiego
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 21.11.2018. n/z Logo ZUS nad wejsciem.
Autor Radosław Święcki - 5 Marca 2020

Prokuratura postawiła zarzuty Polkom pobierającym zasiłki. Oddadzą kosmiczne pieniądze, ale nie tylko

Nawet 117 tys. zł wyłudziły z ZUS “przedsiębiorcze mamy”, które zakładały fikcyjną działalność gospodarczą, po to by móc pobierać zasiłek macierzyński. Kobiety usłyszały już zarzuty w tej sprawie.

ZUS na tropie oszustwa

Zarzuty w sprawie wyłudzenia lub próby wyłudzenia zasiłku macierzyńskiego z ZUS usłyszało 139 kobiet - podaje Polska Agencja Prasowa. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku potwierdziła PAP, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku "nadzoruje postępowanie w sprawie doprowadzenia oraz usiłowania doprowadzenia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku oraz innych miejscowościach na terenie kraju do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości".

500 plus dla emerytów z istotną zmianą dotyczącą tysięcy seniorów. Rząd podniósł próg500 plus dla emerytów z istotną zmianą dotyczącą tysięcy seniorów. Rząd podniósł prógCzytaj dalej

- Osoby prowadzące spółkę “Równi w pracy” w ramach inicjatywy “Pomagamy mamom” oferowały będącym w ciąży kobietom pomoc w założeniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, złożeniu do ZUS wniosków o wypłacenie zasiłków macierzyńskich i chorobowych oraz w opłaceniu do ZUS składek ubezpieczeniowych - powiedziała PAP prokurator Wawryniuk. Kobiety w ciąży działając wspólnie z przedstawicielami spółki rejestrowały działalności gospodarcze - głównie usługi kosmetyczne.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Wyłudzony zasiłek - ogromne kwoty

Dokonywały zgłoszenia do ZUS oraz w krótkim okresie pomiędzy rozpoczęciem działalności, a wystąpieniem z wnioskiem o zasiłek dokonywały opłacenia składki od najwyższej ustawowo możliwej podstawy wymiaru. Upoważniało je to do uzyskania prawa do zasiłków w maksymalnych wysokościach.

Jak ustalono większość wskazanych przez ZUS kobiet współpracujących ze spółką nie prowadziła działalności gospodarczej. Pozorowały ich prowadzenie uzyskując bezprawnie zasiłki chorobowe i macierzyńskie - wyjaśnia Wawryniuk.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Według prokuratury, kwoty bezprawnie pobranych zasiłków chorobowych i macierzyńskich w latach 2015-2017 wyniosły od 5,4 tys. do 117 tys. złotych. - Śledztwo jest przedłużone do 31 sierpnia. Nie wiadomo, czy liczba osób objętych zarzutami nie zwiększy się - podkreśla prokurator Wawryniuk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Umyły włosy płynem do higieny intymnej. Spojrzały w lustro, a efekt zaparł im dech w piersiach
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News