Zasiłek dla bezrobotnych do podniesienia
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 08.04.2018. n/z Emeryt liczy pieniadze.
Autor Przemysław Terlecki - 3 Kwietnia 2020

Bezrobotni mają dostać wyższy zasiłek. Wiemy już, ile dokładnie resort chce im dać

Zasiłek dla bezrobotnych prawdopodobnie zostanie podniesiony. Tak właśnie wynika ze słów wiceministra w MRPiPS, Stanisława Szweda. Ten w piątek zapowiedział dalsze kroki jego resortu w ramach rozszerzania pomocy z tytułu tzw. tarczy antykryzysowej.

Zasiłek dla bezrobotnych do zwiększenia? Wszystko na to wskazuje. Jak podaje bowiem portal Forsal.pl, wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed, w piątek mówił o rozszerzaniu pomocy w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Wśród pomysłów ministerstwa jest m.in. podniesienie zasiłku dla osób bezrobotnych.

- Wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej będzie rozszerzane; rozważamy podniesienie zasiłku dla osób bezrobotnych - cytuje Szweda portal Forsal.pl.

Przyznał jednak, że wzrost bezrobocia w marcu nie powinien być gwałtowny. Same dane dotyczące bezrobotnych w Polsce w trzecim miesiącu tego roku, w którym to w Polsce wybuchła pandemia koronawirusa, będą dostępne za kilka dni.

- Wzrost bezrobocia za marzec nie będzie gwałtowny. Precyzyjne dane będziemy znali za dwa, trzy dni. Warto przypomnieć, że te osoby (bezrobotne-PAP) muszą dokonać zgłoszenia. Usprawniamy ten proces, jeśli chodzi o Powiatowe Urzędy Pracy, by zgłoszenia były też w formie elektronicznej. Mamy świadomość, że liczba osób, które trafia do Powiatowych Urzędów Pracy zdecydowanie wzrośnie, ale będzie się to rozkładało w czasie - oświadczył w rozmowie z Money.pl Stanisław Szwed.

Onet: Obóz władzy chce przedłużenia kadencji prezydenta. Mowa o 7 latach rządówOnet: Obóz władzy chce przedłużenia kadencji prezydenta. Mowa o 7 latach rządówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Zasiłek dla bezrobotnych do zwiększenia

Oświadczył, iż Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce, by zasiłek dla bezrobotnych wzrósł. Miał to być jeden z głównych postulatów strony społecznej. Polityk zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja należy do Rady Ministrów.

- Chcemy, by zasiłek dla bezrobotnych wzrósł, ale ostateczna decyzja należy jeszcze do Rady Ministrów. To był też jeden z głównych postulatów strony społecznej - podkreślił wiceszef resortu.

Wiadomo także już, o ile wspomniany zasiłek miałby wzrosnąć. Stanisław Szwed poinformował bowiem, że planowane zwiększenie wartości zasiłku zakłada podniesienie jego wartości do pułapu 1000 - 1100 zł. Zwrócił jednak uwagę, że w obecnej chwili nie ma w tej sprawie ostatecznej decyzji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News