Posłanka za dwa dni pracy zarobiła 24 tys. zł
Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Października 2019

Zastępowała Morawieckiego dwa dni. Dostanie tyle, ile zarabiasz w rok

Edyta Kubik została zaprzysiężona na posłankę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Ale będzie pełnić tę funkcję tylko przez dwa dni. Kubik ma zastąpić zmarłego niedawno marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Edyta Kubik zainkasuje małą fortunę z tytułu odprawy należnej odchodzącym posłom.

Zarobki posłów nie pozwalają im głodować

Zarobki Edyty Kubik przez najbliższe dwa dni będą stały na wysokim poziomie. Jak podaje portal gp24.pl, we wtorek 15 października w godzinach porannych Edyta Kubik złożyła ślubowanie na posła Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Kubik musiała objąć mandat po nieżyjącym Kornelu Morawieckim.

Zgodnie z przepisami mandat po zmarłym pośle musi przejąć kandydat lub kandydatka z drugim najlepszym wynikiem na liście wyborczej. W wyborach parlamentarnych, które odbyły się w 2015 roku kandydowała do Sejmu z list partii Kukiz’15 z okręgu wrocławskiego. Wtedy w tym okręgu mandat wywalczył jedynie Kornel Morawiecki, a Kubik uplasowała się tuż z nim.

PiS już wycofuje się z jednej ze swoich największych obietnic wyborczychPiS już wycofuje się z jednej ze swoich największych obietnic wyborczychCzytaj dalej

Nie zdąży się napracować

Pomimo, że świeżo upieczona posłanka będzie sprawować swoją funkcję tylko przez dwa dni, to według przepisów o wykonywaniu mandatu posła i senatora każdemu członkowi Sejmu lub Senatu po skończeniu kadencji parlamentu przysługuje odprawa. Natomiast odprawę można otrzymać pod warunkiem, że poseł lub senator nie został jeszcze raz wybrany.

Odprawa parlamentarna wynosi równowartość trzech uposażeń poselskich, co daje ok. 24 tys. zł. Oznacza to, że Edyta Kubik, która będzie w parlamencie posłanką niezrzeszoną, dostanie tyle, ile przeciętnie Polak zarabia w rok. W dopiero co zakończonych wyborach parlamentarnych Edyta Kubik nie wystartowała.

500 plus dla seniorów. Emerycie, nie zwlekaj, bo stracisz pieniądze500 plus dla seniorów. Emerycie, nie zwlekaj, bo stracisz pieniądzeCzytaj dalej

Zmarł Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki zmarł 30 września w wieku 78 lat. Był działaczem opozycji demokratycznej w PRL, przywódcą Solidarności Walczącej, a także marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji. Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Kornela Morawieckiego Orderem Orła Białego, w uznaniu wielkich zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, a także za wybitne osiągnięcia w działalności społecznej i państwowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Hanna Lis ofiarą cyberprzemocy. Mężczyzna wyzywał ją i groził jej śmiercią
  6. Wiemy, kto osobiście otrzymał największą liczbę głosów w wyborach! Niemal dwa razy więcej niż Jarosław Kaczyński
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News