Laboratorium sparaliżowane
biznesinfo.pl
Autor Przemysław Terlecki - 18 Marca 2020

Największe polskie laboratorium badające próbki sparaliżowane. Pracownicy objęci kwarantanną

Zarażenie koronawirusem, a dokładniej wysokie prawdopodobieństwo tego właśnie, sprawiło, że warszawskie laboratorium badające próbki zostało zamknięte. O sprawie informuje Onet.pl.

Zarażenie koronawirusem mogło wystąpić u dwóch pracowników warszawskiego laboratorium Państwowego Zakładu Higieny zajmującego się badaniem próbek pod kątem obecności koronawirusa. Jak podaje Onet.pl, jeśli wyniki testów pracowników będą pozytywne, ci trafią na kwarantannę. Ale nie tylko oni.

Na kwarantannę udać się będą musieli w tym wypadku wszyscy pracownicy laboratorium, co sparaliżuje pracę placówki. To spory problem, ponieważ laboratorium Państwowego Zakładu Higieny to największa placówka badająca próbki na obecność koronawirusa. Co więcej, to także pierwsza, która osiągnęła zdolność badania próbek.

Eurowizja 2020 odwołana. Pierwsza taka decyzja w historiiEurowizja 2020 odwołana. Pierwsza taka decyzja w historiiCzytaj dalej

Zarażenie koronawirusem u dwóch pracowników? Badania trwają

Jak podaje Onet.pl, dziś na internetowej stronie Państwowego Zakładu Higieny opublikowana została czerwoną czcionką informacja "UWAGA! W DNIU 18.03.2020 MATERIAŁY DO BADAŃ W KIERUNKU SARS-COVID-2 NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE".

Onet.pl wskazuje, że skontaktował się z PZH i dowiedział, że najprawdopodobniej dwóch pracowników zaraziło się koronawirusem. Pobrane od nich próbki już trafiły do badań. Ich wyniki nie są jeszcze znane, ale osoby podejrzane o zarażenie już są na kwarantannie. Jeśli wyniki okażą się pozytywne, do dwójki dołączy reszta ekipy pracującej w laboratorium PZH.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

To fatalna sytuacja, biorąc pod uwagę to, co dzieje się obecnie w Polsce. Jeśli bowiem wszyscy pracownicy trafią na kwarantannę, największe w kraju laboratorium badające próbki będzie musiało wstrzymać pracę na dłużej. Onet.pl podaje jednak, że rząd jest przygotowany na podobną ewentualność.

Portal informuje, że rząd Mateusza Morawieckiego ma w planach otwarcie dwóch nowych laboratoriów na Mazowszu. Wiadomo już, że jedno z nich pojawić się ma w Warszawie.

Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsaRada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  3. Koronawirus szaleje, a w polskim mieści zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała Policja, w głowie się nie mieści
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News