Ocean CleanUp, skutecznie zbiera śmieci
wp.pl
Autor Komunikaty prasowe - 15 Grudnia 2019

Zaskakująco skuteczne urządzenie, które zbiera śmieci z oceanu. Twórcą 25-latek

Zanieczyszczenie oceanów i skala tego zjawiska jest dramatem dzisiejszych czasów. “Słynny na cały świat wynalazek stworzony przez fundację Boyana Slata w końcu skutecznie zbiera plastik z Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci’ - informuje “Business Insider”.

Zanieczyszczenie oceanów to dramat dzisiejszych czasów

Zanieczyszczenie oceanów zdawało się być problemem, którego nie da się rozwiązać, gdyż skala problemu jest tak ogromna. Wielkia Pacyficzna Plama Śmieci, czyli wypełniony śmieciami wir na Pacyfiku jest bowiem pięć razy większy niż Polska. Jednak pojawił się promyk nadziei w tej kwestii.

“W 2013 roku stworzona przez Slata fundacja The Ocean Cleanup zaczęła pracę nad specjalnym urządzeniem w kształcie litery U, którego zadaniem jest zbieranie plastiku przez gigantyczne "ramię sprzątające" o długości 610 metrów” - podaje “Business Insider”.

60 worków plastikowych odpadów wydobytych z oceanu

W październiku tego roku fundacja przekazała komunikat, że urządzenie działa i zatrzymuje plastik, który wyławia. Z początkiem grudnia 60 worków z plastikowymi odpadami zostało przetransportowanych do kanadyjskiego Vancouver.

Masz akt notarialny? To wcale nie musi oznaczać, że mieszkanie jest już TwojeMasz akt notarialny? To wcale nie musi oznaczać, że mieszkanie jest już TwojeCzytaj dalej

“Mamy już pierwszy plastik z powrotem na lądzie” - powiedział na konferencji prasowej Boyan Slat, pochodzący z Holandii 26-letni twórca urządzenia. - Napełnia mnie dużą dumą i radością. To prawdziwe śmieci. Te rzeczy leżały w oceanie prawdopodobnie od dziesięcioleci” – dodał Slat, cytowany przez Money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Pacjentka była przytomna przez całą operację. Lekarze nie reagowali na jej krzyki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News