Nowe obostrzenia co do przekraczania granic dotkną osoby, które pracują w Niemczech lub Czechach
fot. Magnus Manskel / wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 25 Marca 2020

Granice Polski do zamknięcia. Masz 2 dni na decyzję w jakim kraju chcesz zostać

Rząd przedłuża tymczasowe zamknięcie granic do 13 kwietnia br. - informuje portal wprost.pl. Początkowo granice Polski zamknięto dla cudzoziemców na 10 dni, począwszy od niedzieli 15 marca. Nowością ma być to, że osoby pracujące w Niemczech czy w Czechach, które przekraczają w tym celu granice nie będą już miały takiej możliwości bez przejścia kwarantanny na terenie naszego kraju.

Zamknięte granice dla obokrajowców do 13 kwietnia

Problem braku możliwości przekraczania granicy, będzie dotyczył sporej liczby Polaków. Niemieckie urzędy szacują, że tylko do pracy w Berlinie i Brandenburgii dojeżdża codziennie 17 tysięcy osób. Te osoby, były między innymi wyłączone z przechodzenia kwarantanny.

Ci Polacy, którzy pracują za granicami Polski, mają dwa dni na uporządkowanie swoich spraw i wybór, po której stronie granicy chcą zostać. Jeśli zdecydują się pozostać w kraju, będą odcięci od pracy. Mogą też opowiedzieć się za pozostaniem za granicą, jednak wówczas muszą zatroszczyć się o kwaterę do nocowania.

Ty też dostaniesz dzisiaj ważnego SMSa. Jeśli go przegapisz, możesz zapłacić ogromną karęTy też dostaniesz dzisiaj ważnego SMSa. Jeśli go przegapisz, możesz zapłacić ogromną karęCzytaj dalej

- Nowe ograniczenia są niezbędne z punktu widzenia zakażeń w naszym kraju. Naszym celem jest dążenie do tego, aby przez dyscyplinę doprowadzić do realizacji celu. Mamy głęboką akceptację społeczną dla zadań funkcjonariuszy - zapewniał minister Mariusz Kamiński.

- Osoby, nawet te, które pracują po drugiej stronie, będą musiały teraz przejść dwutygodniową kwarantannę. Dotychczas z tego obowiązku byli zwolnieni np. mieszkańcy obszarów przygranicznych, którzy mieszkają w Polsce, ale pracują za granicą - informuje portal money.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. WHO przekazało nowe ustalenia. “Kwarantanna to za mało”, jest ważniejsza kwestia

Nowe ograniczenia nie dotyczą jednak przepływu towarów. Komendant główny Straży Granicznej gen. Tomasz Praga na tej samej konferencji powiedział, że część grup będzie ciągle zwolniona z odbycia 14-dniowej kwarantanny po powrocie do kraju. Należą do nich m.in. kierowcy ciężarówek.

Część Polaków może dostać 2 tys. zł przez koronawirusa. Wiadomo już, komu się należyCzęść Polaków może dostać 2 tys. zł przez koronawirusa. Wiadomo już, komu się należyCzytaj dalej

- Zakres kontroli, w tym możliwość jej ograniczenia na zasadach określonych w kodeksie granicznym Schengen, będzie dostosowany odpowiednio do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w związku z wystąpieniem poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2, powodującym chorobę COVID-19 – napisano w rozporządzeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  2. Włoskie media donoszą o znacznie większej ilości zarażeń. "Chorzy wymknęli się statystykom"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News