By Fars News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84216779
By Fars News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84216779
Autor Stanisław Węgrowski - 31 Maja 2020

Sytuacja w USA wymyka się spod kontroli. Zamieszki w miastach znacznie przybierają na sile

Zamieszki w USA przybierają na sile. Protestujący niszczą sklepy, podpalają radiowozy i walczą z policją, a w Indianapolis wywiązała się strzelanina, w której zginęła jedna osoba. Już w 25 amerykańskich miastach wprowadzono godzinę policyjną. Do zamieszek w USA doszło po zabójstwie George’a Floyda - informuje TVN24.

Zamieszki w USA. Wprowadzono godzinę policyjną

Jak podaje TVN24, zamieszki w USA trwają już od kilku dni. Protesty odbywają się w ponad 30 amerykańskich miastach, a w 25 wprowadzono godzinę policyjną. W całym kraju zatrzymano już ponad 1,5 tys. osób. W Indianapolis doszło nawet do strzelaniny, która skończyła się śmiercią jednej osoby, a trzy zostały zranione.

Zamieszki w USA rozpoczęły się od Minneapolis, gdzie zabito George’a Floyda. Od kilku dni dochodzi do starć z policją, plądrowania sklepów i podpaleń - spalony został m.in. komisariat policji. TVN24 zwraca uwagę, że w stanie Minnesota ogłoszono pełną mobilizację Gwardii Narodowej, pierwszy raz od drugiej wojny światowej.

Zamieszki w USA. Ludzie wyszli na ulice

Zamieszki w USA wymagają coraz większych środków. Tylko w stanie Teksas do pracy zaangażowano kilka tysięcy dodatkowych funkcjonariuszy policji. W mieście Atlanta tłum wtargnął do siedziby telewizji CNN. W Nowym Jorku ludzie rzucają koszami na śmieci, podpalają radiowozy i atakują policjantów różnymi przedmiotami. Skandują, że ulice należą do nich. Zamieszki w USA zmusiły policję do użycia gazu pieprzowego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Prezydent zabiega o wypłatę odszkodowań. Mogą trafić do ponad 350 tys. PolakówPrezydent zabiega o wypłatę odszkodowań. Mogą trafić do ponad 350 tys. PolakówCzytaj dalej

Protesty odbywają się też w Waszyngtonie, pod Białym Domem. W kierunku policji leciały race i butelki, a śmietniki płonęły. Tu także w ruch poszedł gaz. Policjanci ochraniają prezydencką siedzibę, a dostęp do parku przed Białym Domem ogrodzono barierkami. Protestujący krytykują prezydenta USA Donalda Trumpa, a sam zainteresowany potępia demonstracje i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji i kres przemocy.

Zamieszki w USA. Śmierć George’a Floyda

Zamieszki w USA to konsekwencja śmierci 46-letniego afroamerykanina George’a Floyda, który zmarł podczas zatrzymania przez policję w Minneapolis. Na nagraniu z incydentu, które trafiło do sieci widać, jak policjant brutalnie przyciska mężczyznę kolanem do ziemi, nie reagując na jego krzyki, że nie może oddychać. Niebawem mężczyzna zmarł. Policjant, który dokonał brutalnej interwencji, został oskarżony o morderstwo.

Najzabawniejsze zwierzęta świata. Nie będziesz mógł oderwać od nich wzrokuNajzabawniejsze zwierzęta świata. Nie będziesz mógł oderwać od nich wzrokuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News