Zakupy
pixinio, Michal Jarmoluk
Autor Komunikaty prasowe - 30 Października 2019

W sobotę czeka cię walka o zakupy. Początek listopada będzie koszmarem

Zakupy lepiej planować z wyprzedzeniem - od czasu wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, zdaje sobie z tego sprawę chyba każdy Polak. Najbliższy długi weekend będzie szczególnie problematyczny, pod względem możliwości zrobienia sprawunków. Wszystko przez dwa święta.

Zakupy sporym wyzwaniem w nadchodzący weekend

Zakupy - może nie być łatwo zrobić je w nadchodzący długi weekend. Wszystko przez wypadające w piątek święto Wszystkich Świętych, kiedy sklepy w większości będą nieczynne oraz niedzielę objętą zakazem handlu. W te dni sklep będzie mógł zostać otworzony jedynie przez jego właściciela. Dzień Zadusznych wypadający w tym roku w sobotę, jest dniem pracującym, tak samo jak to jest w przypadku wszystkich sobót. Jednak ze względu na to, że wielu Polaków będzie miało długi weekend przypadający od pierwszego do trzeciego listopada, w sobotę można spodziewać się natłoku klientów w dużych marketach i centrach handlowych.

Co z Żabką we Wszystkich Świętych?

Żabka poinformowała, że we Wszystkich Świętych “obowiązywać będą takie same zasady działalności jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonych przez ustawę wyłączeń" - można przeczytać w komunikacie wydanym przez sieć, zacytowanym przez Fakt.pl. Wynika z tego, że decyzja czy i w jakich godzinach będzie otwarty konkretny sklep, leży w gestii jego właściciela.

500 plus dla emerytów nie dla każdego takie pomocne. Wiele osób otrzymało tylko 10 złotych500 plus dla emerytów nie dla każdego takie pomocne. Wiele osób otrzymało tylko 10 złotychCzytaj dalej

Biedronka - do której otwarta w czwartek?

Biedronka wystosowała komunikat, że w czwartek 31 października 2019 roku wszystkie sklepy sieci będą otwarte co najmniej w godzinach 7.00-22.00. Można z tego wywnioskować, że niektóre ze sklepów będą otwarte dłużej, jednak można mieć pewność, że najwcześniejsza godzina zamknięcia to 22.00.

Warto pamiętać, że pomimo iż dzień Wszystkich Świętych w piątek oraz niedziela są objęte zakazem handlu, nie dotyczy to zniczy, kwiatów, a także innych materiałów cmentarnych, gdyż stanowią one wyjątek w ustawie o zakazie handlu w niedziele i święta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy, skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Nie żyje legendarny aktor. Rodzina podała smutne wieści, miał tylko 77 lat
  6. Fatalne informacje dla kierowców. Już niedługo paliwo absurdalnie zdrożeje, nadchodzi ciężki czas dla zmotoryzowanych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News