Zakupy w trakcie epidemii koroanwirusa powinny być na głowie mężczyzn?
Pxhere
Autor Radosław Święcki - 25 Kwietnia 2020

Burmistrz wzywa mężczyzn do robienia zakupów. Tłumaczy, że robią je szybciej od kobiet

Zakupy w czasie epidemii koronawirusa powinny być na głowie mężczyzn? Tak twierdzi Ichiro Matsui, burmistrz japońskiego miasta Osaka. Zdaniem samorządowca panowie dokonują zakupów szybciej, dzięki czemu spędzają mniej czasu w sklepach i tym samym unikają kontaktu z innymi osobami.

Zakupy po stronie mężczyzn?

Burmistrz Osaki, gdzie od 7 kwietnia obowiązuje stan wyjątkowy wydał rekomendację, by do supermarketów wpuszczać ograniczoną liczbę osób jednocześnie.

Zaapelował do mieszkańców, by ograniczyli wyjścia do sklepów i robili zakupy raz na kilka dni. Zaproponował, żeby osoby urodzone w miesiącach parzystych chodziły po zakupy tylko w dni parzyste, a urodzone w miesiącach nieparzystych - w dni nieparzyste.

Matsui stwierdził również, że to mężczyźni powinni robić zakupy w trakcie epidemii. Skąd taka opinia? Burmistrz wyjaśnił, że „kobiety potrzebują więcej czasu na zrobienie zakupów, oglądają różne produkty i porównują je, by wybrać najlepszą opcję".

Wojsko otrzyma nowy sprzęt od MON. Niestety nie służy on lepszemu zapobieganiu pandemiiWojsko otrzyma nowy sprzęt od MON. Niestety nie służy on lepszemu zapobieganiu pandemiiCzytaj dalej

- A mężczyźni szybko biorą z pólek to, co mają kupić i nie zostają długo w sklepie. Dzięki temu unikają kontaktu z innymi osobami – cytuje za zagranicznymi źródłami słowa burmistrza portal TVN24.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Krytyka burmistrza

Słowa te wywołały burzę w mediach społecznościowych. Część internautów zarzuciła burmistrzowi seksizm.

Japońska dziennikarka Shoko Egawa, którą cytuje CNN, napisała na Twitterze, że "ludzie, którzy nie wiedzą nic o normalnym codziennym życiu, nie powinni komentować".

Nieprawidłowości w sklepach Biedronki? Sprawa na tyle poważna, że głos zabrała Komisja EuropejskaNieprawidłowości w sklepach Biedronki? Sprawa na tyle poważna, że głos zabrała Komisja EuropejskaCzytaj dalej

Wśród pozostałych komentarzy pojawiły się opinie, że to kobiety sprawniej dokonują zakupów, bo szybciej podejmują decyzje odnośnie tego, co powinno znaleźć się w koszyku.

W Japonii stwierdzono dotychczas ponad 12 tys. przypadków zakażeń koronawirusem (stan na 24 kwietnia). Z powodu wirusa zmarło dotąd ponad 300 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News