fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 23 Października 2020

Ograniczenia coraz większe, kolejne sklepy informują. Produkty już nie od ręki, trzeba czekać nawet miesiąc

Zakupy w Polsce jeszcze nigdy nie były tak trudne do zrealizowania, a zwłaszcza te z dostawą do domu. Wirtualna Polska informuje, że znowu na zakupy z dostawą do domu trzeba czekać kilka tygodni, a nie o dostawie pod drzwi w większości przypadków możemy zapomnieć.

Zakupy z dostawą znów ciężko dostępne

Zakupy z dostawą od dłuższego czasu goszczą w większości polskich domów i stały się świetną alternatywą dla tych dokonywanych stacjonarnie. Co więcej, w dobie pierwszej fali pandemii koronawirusa, zakupy online zyskały na ogromnej popularności.

Rząd wprowadza jeszcze surowsze obostrzenia. Gastronomia do zamknięcia, wraca zakaz wychodzenia z domuRząd wprowadza jeszcze surowsze obostrzenia. Gastronomia do zamknięcia, wraca zakaz wychodzenia z domuCzytaj dalej

Terminy dostaw zakupów były zarezerwowane na kilka tygodni w przód i dopiero po zdjęciu poszczególnych obostrzeń wróciły do krótkiego czasu oczekiwania. Jak się okazuje, o zakupy z dostawą do domu znowu jest ciężko.

Wirtualna Polska informuje, że w związku ze rosnącą ilością zachorowań historia z zakupami zatacza koło. Portal podaje, że zamawiając zakupy w witrynie frisco.pl, na dostawę trzeba czekać prawie miesiąc. W innych sklepach terminy są bardzo podobne.

Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jednoRząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jednoCzytaj dalej

Sklepy ponownie informują o wydłużonym czasie oczekiwania na dostawę zakupów. Komunikaty pojawiają się na stronie Frisco, Carrefour czy Spar. Gdzie na zakupy trzeba czekać najdłużej?

Najdłużej na swoje zakupy muszą czekać klienci sieci Frisco. Ci, którzy zdecydują się na zakupy w Carrefourze mogą liczyć na dwa tygodnie oczekiwania, natomiast w Spar zaledwie tydzień. W obecnej sytuacji możemy zapomnieć o zamówieniu zrealizowanym w ciągu 48 godzin.

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Niemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiemNiemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Zakupy już nie pod same drzwi

Zakupy także nie są dostarczane pod same drzwi zwłaszcza w przypadku osób przebywających na kwarantannie. O takich rewelacjach klienci dowiadują się zazwyczaj po złożeniu zamówienia, informuje Wirtualna Polska.

- Dostawa bezkontaktowa oznacza, że nasi kierowcy, którzy dostarczają zamówienia, nie wchodzą do mieszkań i domów, zostawiają zakupy pod drzwiami i bezwzględnie zachowują bezpieczną odległość 2 m, cytuje regulamin firsco.pl WP.

Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówBiedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówCzytaj dalej

Oczywiście podobne informacje są zawarte w regulaminach pozostałych sklepów, jednakże samodzielnie ciężko jest do nich dotrzeć. Auchan i Carrefour także postawiły na dostawę bezkontaktową.

Pojawia się pytanie dotyczące błędów w przypadku realizacji złożonego zamówienia. - Reklamacje składane przez osoby pozostające na kwarantannie rozpatrywane są indywidualnie. Jako rozwiązanie rekomendujemy klientom zwrot środków na kartę klienta za pośrednictwem centrum kart i czeków (dla płatności kartą przy drzwiach) lub reklamację płatności online u naszego operatora (dla płatności kartą online), tłumaczy WP Tesco Polska.

Na podobne rozwiązania zdecydowały się Carrefour, Auchan czy Spar. Reklamacje w przypadku tych sklepów można składać za pomocą Biura Obsługi Klienta, telefonicznie lub mailowo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Ujawniamy gdzie zatankujesz i nie przepłacisz. Nie wierzyliśmy, że na stacji można kupić tak tanie paliwoUjawniamy gdzie zatankujesz i nie przepłacisz. Nie wierzyliśmy, że na stacji można kupić tak tanie paliwoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News