Zakupy
pixinio
Autor Komunikaty prasowe - 8 Listopada 2019

Za zakupy w Niemczech możesz zapłacić dotkliwą karę. Rząd wprowadził surowy zakaz

Zakupy w Niemczech będą bardziej ekologiczne. Projekt w sprawie szeroko zakrojonego zakazu stosowania plastikowych reklamówek został zatwierdzony przez minister środowiska Svenje Schulze. Wiemy jakie będą konsekwencje złamania nowych przepisów.

Zakupy w Niemczech bardziej ekologiczne

Zakupy w Niemczech staną się bardziej ekologiczne. Wszystko za sprawą nowych przepisów zakazujących stosowania wszelkiego rodzaju plastikowych reklamówek. Projekt zmian w tej sprawie został zatwierdzony przez minister środowiska Svenje Schulze i przewiduje on zakaz używania torebek z plastiku o grubości ścianek do 50 mikrometrów.

Nie obejmuje on jednak worków na śmieci oraz foliowych woreczków na warzywa i owoce dostępnych w rolkach na działach owocowo-warzywnych. Złamanie zakazu ma skutkować wysokimi karami pieniężnymi.

Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o wyższą emeryturęSąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o wyższą emeryturęCzytaj dalej

Założenia projektu mijają się z celem

Zakaz używania foliówek o grubości poniżej 15 mikrometrów uważane jest za bezcelowe, gdyż spowodowałby zwiększenie plastikowych odpadów. W takim wypadku sklepy byłyby zmuszone do wkładania warzyw i owoców do plastikowych pojemników ważących mniej, a okazałoby się to niezbyt komfortowe dla obydwu stron - zarówno dla klientów, jak i dla handlowców. Projekt ten musi jeszcze zostać zatwierdzony przez Bundestag, by wejść w życie.

Rozwiązania alternatywne

Svenja Schulze jest w trakcie prowadzenia rozmów z przedstawicielami handlu w kwestii rozwiązań alternatywnych, tj. wprowadzenie siatek wielokrotnego użytku w zamian za jednorazowe foliówki. Z doświadczeń z poprzednich lat wynika, że nie jest trudno obyć się bez plastikowych torebek.

“Coraz więcej osób stosuje torby lub koszyki na zakupy do wielokrotnego użytku wykonane z tworzyw biodegradowalnych” - powiedziała minister. W dzisiejszych czasach w Niemczech plastikowe torebki o grubości ścianek od 15 do 50 mikrometrów używane są w ilości około 20 sztuk rocznie na jednego mieszkańca, a zakaz pomoże zredukować tę liczbę do zera, Według Schulze. Obecnie w sklepach w naszym sąsiednim kraju jest używane niemal 1,6 mld foliówek w ciągu roku.

Prezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówPrezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News