Zakopianka
wikimedia, Gower
Autor Komunikaty prasowe - 20 Października 2019

Modernizacja Zakopianki coraz szybsza. Droga w Tatry będzie łatwiejsza

Zakopianka - prace nad jej modernizacją trwają. “Wykonawca najdłuższego drogowego tunelu, który powstaje w ciągu Zakopianki pod górą Mały Luboń przewiduje, że w przyszłym tygodniu zostanie wydrążony na wylot prawa nitka tunelu. Dotychczas wydrążono 1889 m prawej strony i 1164 m lewej” - powiedziała PAP rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.

Zakopianka - praca nad modernizacją wrze

Zakopianka - praca nad jej modernizacją idzie coraz sprawniej i w przyszłym tygodniu nastąpi przebicie tunelu. Iwona Mikrut wyjaśniła:

„Docelowo obydwa tunele mają mieć 2060 m długości, jednak drążenie w przypadku prawego tunelu przebiegnie na odcinku 1919,64 m. Pozostałe metry powstaną w już wykonanych łukowych konstrukcjach, które zostaną zasypane do długości 2060 m. Drążenie w lewej nitce tunelu będzie nieznacznie dłuższe, wyniesie 1922,44 m a pozostała część analogicznie - jak w prawej - zostanie zasypana po wykonaniu konstrukcji tunelu”.

Zabezpieczenia przed osuwiskami

“Na południowym portalu lewego tunelu były problemy z osuwiskami, które wymagały dodatkowych zabezpieczeń i powodowały przedłużenie rozpoczęcia drążenia od tej strony. Zabezpieczenia przed osuwiskami zostały już wykonane i drążenie odbywa się równolegle z obydwu stron góry” - napisał portal Bankier.pl. Inwestycję realizuje włoska firma Astaldi z Rzymu a jej koszt to prawie miliard złotych.

Astronomiczna suma za miejsce na cmentarzu. Parafianie piszą do kuriiAstronomiczna suma za miejsce na cmentarzu. Parafianie piszą do kuriiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
  6. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News