Duże pieniądze od ministerstwa na założenie firmy
pixabay/Tomasz Supel
Autor Radosław Święcki - 16 Czerwca 2020

Możesz ubiegać się nawet o 103 tys. zł od rządu. Nabór trwa i to bez zakłóceń

Myślisz o założeniu własnej firmy a nie masz środków? Możesz skorzystać z programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” i uzyskać pożyczkę nawet w wysokości 103 tys. zł. Program powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego a także Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Duże pieniądze na założenie firmy

„Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” to program, który powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego i resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Dedykowany on jest osobom, które myślą o założeniu pierwszej firmy – studentom, absolwentom wyższych uczelni, a także osobom bezrobotnym. Tylko w pierwszym kwartale tego roku – jak podaje portal MamBiznes.pl – z programu skorzystało ponad 170 osób.

Tytułowe wsparcie w starcie, to nic innego jak pożyczka na rozkręcenie pierwszego biznesu. Od marca tego roku maksymalna kwota pożyczki to ponad 103 tys. zł. Z kolei na utworzenie miejsca pracy można uzyskać ponad 31 tys. zł.

Stragan, hipermarket i dyskont. Gdzie znajdziemy najtańsze owoce i warzywa?Stragan, hipermarket i dyskont. Gdzie znajdziemy najtańsze owoce i warzywa?Czytaj dalej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej potwierdza portalowi, że nabór wniosków w ramach programu jest ciągły i przebiega bez zakłóceń.

W jaki sposób złożyć wniosek o wsparcie na założenie firmy? Można to uczynić za pośrednictwem tradycyjnej poczty, ale też online, poprzez generatory wniosków działające na stronach internetowych pośredników finansowych udzielających pożyczek. Pośrednicy – jak podaje portal – mają do rozdysponowania kwotę ponad 70 mln zł.

- Do końca I kwartału 2020 r. do pośredników finansowych wpłynęło 238 wniosków dotyczących pożyczek na założenie działalności gospodarczej na kwotę ponad 19 mln zł – informuje MamBiznes.pl.

Dostaje tylko 1085 zł renty miesięcznie. Wlepili jej mandat na 12 tys. zł, stanowisko sądu zaskakujeDostaje tylko 1085 zł renty miesięcznie. Wlepili jej mandat na 12 tys. zł, stanowisko sądu zaskakujeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

2. Łukasz Szumowski w poważnych tarapatach. Dziennikarze dotarli do mężczyzny, który może pogrążyć ministra

To co zwraca uwagę to dość atrakcyjne oprocentowanie pożyczki. Wynosi ono 0,18 proc. w skali roku, jeśli pożyczka dotyczy podjęcia działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu żłobka lub klubu dziecięcego z miejscami integracyjnymi, bądź świadczeniu usług rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. Spłata pożyczki z takim oprocentowaniem dotyczyć będzie również pożyczkobiorców będących opiekunami osób niepełnosprawnych.

Jeśli działalność gospodarcza będzie dotyczyła innej sfery, wówczas oprocentowanie pożyczki wynosić będzie 0,44 proc. w skali roku.

32-latka pod Elblągiem pędziła 236 km/h. Pieniądze na mandat miała już odliczone32-latka pod Elblągiem pędziła 236 km/h. Pieniądze na mandat miała już odliczoneCzytaj dalej

Przez 3 lata nie można zamknąć firmy

Na spłatę pożyczki przyszli przedsiębiorcy będą mieli maksymalnie 7 lat. Młodzi przedsiębiorcy – jak podaje MamBiznes.pl – będą mogli ubiegać się o roczną karencję w spłacie pożyczki.

Po uzyskaniu pożyczki prowadzący biznes będą zobowiązani przeznaczać środki zgodnie z harmonogramem przedłożonym we wniosku. Będą musieli również przedstawić rozliczenie pożyczki w terminie do 30 dni od momentu wydatkowania ostatnich środków. Warto również podkreślić, że przedsiębiorca, który skorzysta z programu po tym jak podpisze umowę z pośrednikiem, nie będzie mógł przez rok zawiesić działalności. Nie będzie mógł również jej zamknąć przez minimum trzy lata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne wieści obiegły media. Nie żyje polityk
  2. Niebywała pomyłka w fabryce leków. Pomylono opakowania. Koniecznie zgłoś się do apteki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebieCzechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News