fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 30.10.2018. n/z Piesi na przejsciu dla pieszych.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Marca 2020

Tajny rządowy raport ujawnia najgorsze. Nawet 80% populacji zakażone i aż 500 tys. ofiar

Zakażenie koronawirusem może dotknąć aż 80 proc. obywateli Wielkiej Brytanii, z czego blisko 15 proc. (7,9 mln osób) będzie wymagało hospitalizacji - wynika z rządowego raportu, którego treść opisuje dziennik “The Guardian”. Jest jeszcze jedna niepokojąca prognoza - epidemia może potrwać nawet do wiosny przyszłego roku.

Zakażenie dotknie 80 proc. populacji

Raport opracowała rządowa agencja podległa brytyjskiemu departamentowi zdrowia - Public Health England. Z danych przytaczanych przez “The Guardian” wynika, że epidemia koronawirusa na Wyspach może potrwać nawet do wiosny 2021 roku.

Zakażenieobejmie aż 80 proc. mieszkańców, z czego 15 proc. czyli niemal 8 mln osób będzie wymagało intensywnej opieki medycznej. Raport został przekazany dyrekcjom szpitali w Wielkiej Brytanii.

Kolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiKolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiCzytaj dalej

Zakażenie groźne nawet do końca roku?

Paul Hunter, profesor medycyny z Uniwersytetu Wschodniej Anglii jest zdania, że pesymistyczny scenariusz, jaki podano w raporcie, jest tym najbardziej prawdopodobnym. Ekspert zaznacza jednak, że roczny okres trwania epidemii koronawirusa może nie być dobrze interpretowany. Ale na zakażenie Brytyjczycy będą narażeni długo.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Szaleństwo w klinikach weterynaryjnych. Ludzie chcą masowo usypiać swoje zwierzęta

- Myślę, że obniży się latem, pod koniec czerwca, i wróci w listopadzie, tak jak zwykła grypa sezonowa. Uważam, że będzie to trwało wiecznie, ale wraz z upływem czasu będzie mniej dotkliwe, w miarę zbudowania odporności - ocenił specjalista, cytowany przez next.gazeta.pl.

Biedronka, Lidl, Kaufland i inne sklepy chcą walczyć z pandemią. W sklepach czekają cię spore zmianyBiedronka, Lidl, Kaufland i inne sklepy chcą walczyć z pandemią. W sklepach czekają cię spore zmianyCzytaj dalej

Zakażenie dotknie też najważniejsze branże

Autorzy raportu nie mają wątpliwości, że epidemia koronawirusa bardzo obciąży służby i brytyjską ochronę zdrowia. Eksperci szacują, że aż pół miliona osób pracujących w sektorach kluczowych usług i ważnej infrastrukturze obejmie zakażenie koronawirusem.

Co więcej, z raportu wynika, że przeprowadzenie testów u wszystkich osób mających objawy zakażenia, może być niewykonalne, ponieważ brytyjskie laboratoria nie są przygotowane na taką skalę problemu.

Ponadto dokument zawiera zapis mówiący o tym, że od teraz tylko poważnie chore osoby, które już przebywają w szpitalach oraz więźniowie i mieszkańcy domów opieki, w których wykryto zakażenie koronawirusem, powinny być sprawdzane testami. Zakładając, że zakażenie dotknie 80 proc. mieszkańców, śmiertelność będzie na poziomie 1 proc., to na chorobę COVID-19 może umrzeć ponad pół miliona osób na samych tylko Wyspach.

Lepiej nie wypłacaj gotówki z banku. Zaszkodzisz podwójnie i nie tylko sobieLepiej nie wypłacaj gotówki z banku. Zaszkodzisz podwójnie i nie tylko sobieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  3. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News