Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 22.05.2020. Lotnisko Chopina w czasie epidemii koronawirusa.
East News, Jan Bielecki
Autor Kamila Jeziorska - 21 Grudnia 2020

A jednak, stało się. Polska zrywa połączenia lotnicze z Wielką Brytanią

Zakaz lotów do Wielkiej Brytanii został wprowadzony dosłownie przed kilkunastoma godzinami. Podjęte kroki były już przedmiotem spekulacji we wcześniejszych dniach, a to wszystko za sprawą nowego szczepu koronawirusa wykrytego na Wyspach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy został wprowadzony zakaz lotów do Wielkiej Brytanii
  • Które kraje poza Polską zdecydowały się na wprowadzenie zakazu lotów
  • Jak do sprawy odniosły się polskie władze

Zakaz lotów z dnia na dzień

O wprowadzeniu zakazu lotów do Wielkiej Brytanii spekulowano od kilku dni, bowiem to właśnie tam wykryto nowy szczep koronawirusa. Z informacji podanych przez rząd brytyjski i naukowców, rozprzestrzenia się on jeszcze szybciej niż ten, którego znamy.

W związku z tą informacją w poszczególnych krajach Unii Europejskiej został wprowadzony zakaz lotów do Wielkiej Brytanii. Jak podaje portal fly4free.pl, na taki krok zdecydowały się m.in. Niemcy, Holandia i Włochy.

Okazuje się, że do tego grona dołączyła także Polska, a cała informacja została przekazana poprzez media społecznościowe naszych polityków.

"Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek (21.12/22.12). Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa" - poinformował o godz. 23 na swoim Twitterze rzecznik rządu, Piotr Müller.

Uwaga, wielka awaria czołowego banku w całej Polsce. Jest oficjalne potwierdzenie, kłopoty z dostępem do pieniędzyUwaga, wielka awaria czołowego banku w całej Polsce. Jest oficjalne potwierdzenie, kłopoty z dostępem do pieniędzyCzytaj dalej

W rozmowie z PAP Müller zapowiadał, że kwestia Wielkiej Brytanii zostanie podjęta dopiero w poniedziałek na spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zakaz lotów na Wyspy Brytyjskie

Do sprawy odniósł się także minister zdrowia, Adam Niedzielski. "Przed chwilą wydałem dyspozycje @GIS_gov aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wlk Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem" - dodał w odpowiedzi do tweeta rzecznika.

RMF FM ustaliło, że owe testy na obecność koronawirusa mają dotyczyć chętnych i nie obejmą ich obowiązkiem.

Na ten moment nie jest jeszcze wiadome czy rząd zamierza zbadać osoby, które dopiero do Polski z Wielkiej Brytanii przylecą. Prawdopodobnie więcej szczegółów będzie znanych już wkrótce.

Nie jest to pierwszy wprowadzony przez Polskę zakaz lotów do innych krajów. Od 9 grudnia br. nie możemy latać do m.in.: Stanów Zjednoczonych (poza lotniskami położonymi na terenie stanów Illinois i Nowy Jork), Armenii, Czarnogóry czy Gruzji - wynika z danych podanych na stronie MSZ.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Już pewne, prezydent podpisał. Wielu Polaków załapie się na dodatkowe 1500 zł od rządu
  2. Zmiana godzin dla seniorów w Wigilię. Możesz się mocno zdziwić, gdy wyjdziesz do sklepu
  3. Nie tylko hotele i stoki, kolejna branża do zamknięcia. Lockdown ma być pełny i bezwzględny
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News