PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 04.04.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa Praga Polnoc N/z mieszany patrol policji i wojska na ulicach stolicy
Marek BAZAK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Kwietnia 2020

Już za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemy

Zakaz lotów do i z Polski będzie obowiązywał przynajmniej do 25 kwietnia. Możliwe będzie tylko ściąganie obywateli do kraju, przewóz poczty i towarów - informuje “Puls Biznesu”.

Zakaz lotów do 25 kwietnia

Zakaz lotów na terytorium kraju ze względu na pandemię koronawirusa obowiązuje od 15 marca 2020 roku. Dotychczasowe ograniczenie było ważne do soboty 11 kwietnia. Jak podaje “PB”, rząd zdecydował o przedłużeniu zakazu lotów o kolejne dwa tygodnie, do 25 kwietnia br.

Zakaz lotów przedłużony

Zakaz lotów przewiduje pewne wyjątki. “Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania lądowania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk , z wyjątkiem lądowania handlowego w celu zabrania lub pozostawienia towarów i poczty. Rozporządzenie wejdzie w życie 12 kwietnia i będzie obowiązywało przez okres 14 dni” - czytamy w uzasadnieniu projektu rozporządzenia Rady Ministrów, cytowanym przez “PB”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. GIS ujawnia, jak zaraziła się niemal co trzecia osoba. Nie wolno tego lekceważyć

Zakaz lotów nie będzie dotyczył przewożenia samolotami do kraju polskich obywateli w ramach akcji “Lot do domu”. Dopuszczono także organizowanie lotów czarterowych zaplanowanych przed 15 marca przez biura podróży oraz loty zarządzone przez prezesa rady ministrów.

Zmiana w zakazie lotów od razu wejdzie w życie

Jak podaje “PB”, rozporządzenie nie będzie już konsultowane. Ma zostać opublikować w Dzienniku Ustaw i od razu zacznie obowiązywać. Rząd stwierdził, że zakaz lotów ma „negatywny wpływ na konkurencyjność gospodarki i przedsiębiorczość, szczególnie w zakresie przewozu lotniczego pasażerów”, jednak nie jest możliwe oszacowanie kosztów.

Rząd zapowiada ściągnięcie części ograniczeń po świętach. Wiele osób będzie zadowolonychRząd zapowiada ściągnięcie części ograniczeń po świętach. Wiele osób będzie zadowolonychCzytaj dalej

Więcej w “Pulsie Biznesu”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna na kwarantannie wszedł do metra. Zamknięta stacja w centrum. Pociągi nie kursują przez Śródmieście
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Czy możesz na święta jechać do rodziny? Wszystko jasne, nie ma wątpliwości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News